משתמש:חסיד של הרבי/מיזם:מלחמתה של תורה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
סמל חבדפדיה.png
סמל חבדפדיה.png
חב"דפדיה - מלחמתה של תורה

מיזם מלחמתה של תורה הינו מיזם שנפתח עקב הטרדה חוזרת ונשנית של מספר משתמשים ואנונימים, נגד משתמשים פעילים שתורמים לחב"דפדיה והנהלת האתר, הטרדות אלה קורות בעיקר בימי בין הזמנים (והמבין יבין מדוע..). בתור תשובה ניצחת, נוסד המיזם שמטרתו - שעל כל דיון מלחמתי שאותו יוצרים ועל כל מחשבה לשנות את הסטטוס - קוו המנחה של חב"דפדיה בנושא חיי וקיים גאולה ומשיח ועוד אנו לא נגיב להם, לא ניתן להם את תשומת הלב אותו הם מבקשים, אלא בתור תגובה ניצחת ניצור ערכים חדשים בנושא משיח, גאולה וחי וקיים!

כך אנו מאמינים שדבר זה במקום להפריע את מנוחתם של המשתמשים, יהיה זריקת מרץ בשבילם כדי להוסיף בענייני הדרך הישרה להבאת הגואל - הרבי שליט"א, משיח צדקנו.

רקע[עריכה]

הקדמה: כידוע האתר אינו מפלגתי, ותוכיח העובדה שכתובים בו ערכים על כל הארגונים החב"דים הישיבות המוסדות והאירועים מכל הקשת החב"דית, וזאת על רקע עמדתה הברורה והחד משמעית של חב"דפדיה שהכל נכתב עם ראות ברורה שהרבי חי וקיים בפשטות, והוא משיח צדקנו כפי שאומר זאת מפורש בשיחות רבות. ודעה זו אינה מפלגתית כי אם עקרונית, אם הייתה חב"דפדיה מפלגתית לא היו כתובים בה ערכים לא על ישיבות מסוימות, לא על ארגונים מסוימים, לא על אישים מסוימים וכו'. לתועלת העניין נדגיש, כי הנהלת האתר ומקימתה ומי שפרסה עליה את חסותה, הוא אתר החדשות החב"די חב"ד אינפו בהנהלת הרב שרגא קרומבי, המשמש (גם) כחבר בועד כינוס השלוחים העולמי שע"י המרכז לעניני חינוך.

הרקע: המיזם נוצר בחודש חשוון ה'תשפ"ב עקב ריבוי מחלוקות ומריבות שנוצרו על-ידי משתמשים ואנונימים שבאו לאתר על-מנת להטריד את המשתמשים הפעילים, להפריע את מנוחתם, ולגרוע מסדר יומו הפעיל של האתר הקדוש הזה. בין היתר בפעולותיהם מנסים המשתמשים והאנונימים (שנמנים ברובם על בחורים בישיבה קטנה שיעור א') לשנות את צביונו של האתר בנושא החי וקיים ולשנות את הרקע הבלתי מפלגתי בו נוקט האתר ולהפכו למפלגתי וליצור כאוס בין המשתמשים. עד שבאו המשתמשים מחלחלי המריבות והוויכוחים האתר שקק חיים, עשרות משתמשים הנמנים על כל סוגי הקשת הפוליטית בחב"ד כתבו זה לצד זה אלפי ערכים במגוון נושאים - בלתי מפלגתיים - היסטוריה חסידית, חסידים ואנשי מעשה, נושאים ומושגים בחסידות תפילה ויהדות, מוסדות וארגונים חב"דים - לא מפלגתיים(!) ועוד, ועוד. ועוד..

ואז - באמצע העשייה המבורכת בה השתתפו משתמשים הנמנים על כל סוגי הקשת ה'פוליטית' בחב"ד - באזור חודש תמוז תש"פ הגיעו משחיתים, שנמנים ברובם על שיעור א' בישיבה קטנה או כיתות ח', והתחילו להשחית את האתר בעקביות. בתחילה כמשתמשים אנונימיים, ואח"כ כמשתמשים רשומים, והחלו ליצור בו וויכוחים מריבות דיונים בלי תוכן וכו' וכו', וכל זאת על מנת 'להכעיס'. הטרדות אלה גרמו לירידה דרמטית של כתיבת הערכים - כי העורכים עסוקים כעת בדיון שטותי וחסר מהות על משחיתים עלומים.. עד לחודש חשוון תשפ"ב המשתמשים התאפקו, ענו להם על כל דיון, ואם היו צריכים אף חסמו משחיתים, התייחסו לכל ציוץ שלהם, ונכנסו איתם למלחמות מיותרות - רק כדי להביא להם את הדבר היקר ביותר בשבילם הגיעו לאתר - תשומת לב וכבוד אבוד.

והנה עכשיו הגיע הקץ לניסיונם אלה של המשחיתים: במקום שנכנס למריבות חסרות תוכן איתם, אנו פשוט על כל דיון שהם יוצרים - לא נתייחס אליו!

נענה את דעותינו רק כשישה ימים אחר תחילת הדיון וכך נמרך את הזמן עד שהם יתייאשו, אם היינו חוסכים את כל התשומת לב שנתנו להם והיינו משקיעים אותו בכתיבת וביצירת ערכים - היינו יכולים להוסיף לאתר מאות ערכים מהותיים טובים ויפים[1].

אז במקום להשקיע את הזמן במלחמות מיותרות - נשקיע אותו כתגובה ניצחת על ערכים בנושאי משיח וגאולה! כל דיון = ערך חדש. ניכנס בהם, וחזק!

עצות בנושא דיונים שהם מעלים[עריכה]

על כל דיון לא ענייני אותו הם יוצרים, כגון למחוק ביקורת כזאת או להוסיף ביקורת שם למחוק את זה[2] להוסיף את זה וכו' וכו' - כשברור שמטרתם היא רק להטריד אותנו[3] - נמרח אותם, זמן של דיון הוא שבוע ימים - נחכה עם זה לא נגיב כלום ניתן להם להתכתב בינם ובין עצמם ואז לאחר שישה ימים - יום לפני סיום הדיון - נכתוב את דעותינו בעניין ולסכל את מזימתם, וכך למרוח ולמרוח עד שהם פשוט יתייאשו ויעזבו אותנו לנפשנו.

תאריך הוצאתו לאור[עריכה]

הוצאתו למרחב הראשי של מיזם זה תהיה ביום בו יתחילו הטרדות המשחיתים הנ"ל מחדש, ביום זה יוצא המיזם למרחב הראשי יוספו בו בקשות ערכים, ובמקום להשקיע את הזמן שתשומת לב אליהם - נשקיע את המשאבים בהכחלת הערכים - הדורשים יצירה, והשלמת הערכים שהחלו כבר בכתיבתם. עד אז כדי ליצור את האפקט המרתיע והדרוש עדיף שלא להוציא את הערכים הנ"ל למרחב הראשי, כי אם להשאיר אותם במרחב האישי, וביום בו יחלו הטרדות בתור תשובה ניצחת למשחיתים יוצאו הערכים שכבר נכתבו - ומוכנים ומושלמים - למרחב הראשי בד בבד עם תחילת כתיבת ערכים חדשים, וכך במקום שנשקיע את זמננו במחלוקת, נשקיע זמננו במלחמה ביוצרי המחלוקת על-ידי הרחבתה של חב"דפדיה במיזמים בענייני גאולה ומשיח. בהצלחה במיזם!

מומלץ להוסיף לערכים במרחב האישי (בסוף הערך, לאחר ההערות שוליים) 'משתמש:חב"דפדי פעיל/מלחמתה של תורה'.

ערכים שדורשים יצירה דחופה בעקבות מיזם זה[עריכה]

ערכים במרחב האישי בעקבות מיזם זה[עריכה]

 1. פינת החי
 2. הכרזת יחי בשומע תפילה
 3. הכרזת יחי לפני מודה אני
 4. א לעבעדיק בוך
 5. האמת על ארגון הפנסאים
 6. פרסום זהותו של משיח
 7. הקצנות

ערכים שהועלו במרחב הערכים בעקבות מיזם זה[עריכה]

 1. דבר מלכות בא יצר: שמואל חיים.

ראו גם[עריכה]

הערות שוליים

 1. "וחטאתי נגדי תמיד.."
 2. ולהעיר שיש גם משתמשים אנונימיים שכותבים משהו פה ושם כי הם באמת רק רוצים לדעת, ויש כותבים כי הם רק רוצים 'להכעיס', ואני חושב שיש שראוי לענות לו עניינית, ואם רואים שהוא מתחיל עם הקנטות ומריבות פשוט לא להתייחס אליו כלל.. זה דעתי לפחות.
 3. כמובן שאם רואים שהדיון הוא ענייני ואין מטרתו 'להכעיס' ראוי ורצוי להסביר בטוב טעם ודעת את דעת המשתמש ולתת לאחר להביע את דעתו, אך בלי הטרדות והכעסות ללא תרומות לאתר! יש גבול.
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד