משה שלמה סלונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב סלונים נואם בכנס של המטה העולמי להבאת המשיח שהתקיים ב-770

הרב משה שלמה סלונים (תרצ"ז - תשנ"ו) - שימש כמנהל רשת אוהלי יוסף יצחק, מנהל לשכת עזרת אחים ומעסקני חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

יושב קיצוני מימין באסיפת הנהלת רשת אהלי יוסף יצחק

הרב משה סלונים נולד בד' טבת תרצ"ז בירושלים לאביו הרב עזריאל זעליג סלונים, יו"ר כולל חב"ד, ולאימו חיה פייגל. בצעירותו למד בת"ת ליובאוויטש בירושלים ובישיבת תומכי תמימים לוד ותומכי תמימים כפר חב"ד, אז עסק בפעילויות ציבוריות, כארגון ה'שידורים' במסגרת חברת 'וידאו חי', ועוד.

לאחר נישואיו עם רעייתו התיישב בירושלים, והחל לנהל את פעילות רשת אוהלי יוסף יצחק בארץ הקודש, וכעבור תקופה קצרה הפך ליושב-ראש הנהלת הרשת.

בד בבד פרסם מאמרים שונים בבטאון חב"ד, בשבועון כפר חב"ד ובשבועון בית משיח ובספרים שונים, וכן כתב גם את המבוא לספר מגדל עז, שעסק בתולדות חייו של אביו. בכתיבתו השתמש פעמים רבות בשמות עט שונים, ביניהם 'מ. שלמה', קיצור של שמו הראשון ושמו השני, ו'מ. זליגסון', קיצור של משה (מ.) בן זעליג (זליגסון).

עקב חובותיו וקשייו נאלץ בשנת תשמ"ו לנסוע לארצות הברית, והוא התיישב בקראון הייטס. את מקומו בראשות הרשת מילא ר' מאיר פריימן.

באותו זמן ביקשו הרב דובער לברטוב לנהל את לשכת עזרת אחים, ומאז החל לנהלה וייסד את מפעל השליחות בחבר העמים. הוא ארגן את שליחותם של הרב זלמן אבלסקי למולדובה, הרב אבא דוד גורביץ לאוזבקיסטן, הרב בערל לאזאר והרב משה חיים לוין למוסקבה, ייסד את ישיבת תומכי תמימים מוסקבה והיה שותף בהקמת ישיבת תומכי תמימים קישינב, ועוד.

בשנת תשנ"ג היה חבר ההנהלה המייסדת של המטה העולמי להבאת המשיח, והי' אחד מפעילו הנמרצים. בשנת תשנ"ד ייסד את שבועון בית משיח.

נפטר בכ"ג בחשוון שנת תשנ"ו.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הקודם:
דוד חנזין
מנכ"ל רשת אוהלי יוסף יצחק
? - תשמ"ו
הבא:
מאיר פריימן