משה מאיר שמואל גלוכובסקי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב גלוכובסקי בליווי חתנו מסיירים בזאל של ישיבת תומכי תמימים המרכזית - 770

הרב משה מאיר שמואל גלוכובסקי (יליד שנת תשי"ד) הינו מזכיר בישיבת תומכי תמימים המרכזית - 770.

תולדות חיים[עריכה]

הרב גלוכובסקי משוחח עם משפיע הישיבה הרב איצ'ה שפרינגער

נולד בדטרויט בחודש טבת תשי"ד לאביו הרב אברהם יעקב גלוכובסקי ולאמו מרת פריידא ראדע.

בשנת תשל"ג למד בישיבת תומכי תמימים מוריסטון, ונמנה על חברי הוועד המייסד של קובץ הערות התמימים ואנ"ש שיצא לאור על ידי הישיבה, יחד עם ידידיו דוד לייב גרוסבוים ויהושע רוזנפלד. בכך, היו המוסד השלישי שהחל להוציא לאור קבצי חידושי תורה על פי הוראת הרבי, ובמשך השנים זכה הקובץ להתייחסויות רבות מהרבי, שאף הזכיר אותו במהלך ההתוועדויות שהתקיימו בשבת.

בהמשך, למד (בשנת תשל"ו) בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במשך שלוש שנים עד לנישואיו עם מרת רבקה לאה, בתו של הרב יוסף נחמן פרמן (מנהל מאפיית המצות כפר חב"ד), שהתקיימה בכ"א כסלו תשל"ט.

לאחר חתונתו התיישב בקראון הייטס ולמד בכולל אברכים שע"י מזכירות כ"ק אדמו"ר שליט"א, ועם סיום שנות לימודיו בכולל, התחיל לעבוד כמזכיר בישיבת תומכי תמימים המרכזית. בשל התשלומים הגבוהים וצורת ההתנהלות מול הבחורים והוריהם, קיימת ביקורת רחבה ושקטה על מעשיו. בשנת תשע"ח, בשל התנהלות משולחת רסן כלפי אחד התלמידים, שנמסר ונשלח לכלא האמריקאי, כאשר הנהלת הישיבה הגשמית עושה יד אחת שלא לשעות להוראות ההנהלה הרוחנית, ולהשאיר אותו בכלא על אף שביכולתם להוציא אותו[1].

צעד נוסף גברה הביקורת כלפיו בכך שבסוף חודש אדר תש"פ נערך הסכם בינו לבין שאר חברי ההנהלה הרוחנית ורבני השכונה שהוא ימשיך להפעיל את חדר האוכל ויממן את תשלום הדירות של את בחורי הישיבה ומצידו יוכל לסגור את בניין הישיבה. בתחילת חודש אייר הפר את ההסכם ללא שום מענה והיפך דעת כל רבני הישיבה והשכונה[2].

משפחתו[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.
  • בתו, מרת חנה אסתר, רעיית הרב לוי יצחק אלטיין
  • חתנו, ר' מנחם מענדל יוניק