משה דיקשטיין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב משה דיקשטיין

הרב משה דיקשטיין (יליד שנת תשט"ו, 1955) הינו משלוחי הרבי בבאר שבע.

תולדות חיים[עריכה]

נולד לאביו ר' שלמה דיקשטיין, שהיה יהודי ניצול שואה, בכ"ה מנחם אב תשט"ו. בצעירותו למד בישיבת נחלים והתמחה במיוחד בתחום הרפואה כך שכאשר נפגש עם מנהל מחלקת הלב בבית הרפואה איכילוב אמר האחרון לרב יוסף בא גד (ראש ישיבת נחלים) שהוא צופה לר' משה עתיד מזהיר בתחום הרפואה אך למרות זאת ר' משה התקרב לחב"ד על ידי הרב זמרוני ציק ולאחר מכן עבר לישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד.

בשנת תשל"ב נסע לרבי בפעם הראשונה ולמד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770 במשך כשנתיים. אחר כך בהוראת הרבי נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים מוריסטון, ולאחר מכן אמר לו הרבי שיסע לארץ ישראל ולא יחזור כל עוד והוא לא חתן.

לאחר תקופה השתדך עם רעייתו מרת שושנה בתו של ר' יוסף לבנהרץ. חתונתם התקיימה בי"ג תמוז בשנת תשל"ט.

בשנת תש"מ הרב משה היה ממארגני תהלוכת ל"ג בעומר הגדולה בארץ שהתקיימה בתל אביב, שבעקבותיה התבטא אודותיו הרבי - "הוא רצוי ומעשיו רצויים".

בשנה זו גם עבר להתגורר בבאר שבע, שם ניהל מכון לעולים מרוסיה תחת הרב תנחום בורושנסקי. בנוסף לזאת, היה ממקימי בית הספר חב"ד בעיר וכיהן כמורה בו.

בשנת תשמ"ג, שר לראשונה את הניגון "הרבי שליט"א" בפני הרבי שעודד את השירה.

שימש כרכז פעילות בתנועת הנוער צבאות השם בארץ הקודש, ומנהל מחלקת שיעורי תורה במרכז ניידות חב"ד באה"ק. כיום הוא מוסר הרצאות לתלמידים בכיתות ז' ח' בבתי ספר שאינם מקפידים על שמירת כל המצוות באזור הדרום על חגי ישראל ומצוות התפילין בתור הכנה לבר מצווה. וכן הוא מפקד זק"א במחוז באר שבע ואף זכה לאות מצטיין הארגון[1], וכמו כן משמש כמכשיר המטבחים של בית חב"ד באר שבע ועובד ב'מרכז מצוות למהדרין' בניהולו של הרב תנחום בורושנסקי.

תפקידו במילואים רב מחוז דרום בפיקוד העורף וכמפקד אנו"ח (איתור נפגעים וחללים) באיזור דרום ודרגתו היא רב סרן[2].

בשנת תשע"ב קיבל מטעם עיריית באר שבע את אות 'יקיר הנוער לשנת 2012' על פעילותו בבתי הספר התיכוניים בעיר במסירת הרצאות וקורסים 'הכנה לבר מצווה'[3].

בחודש אלול תשע"ג החל למסור שיעורי חסידות בישיבת תומכי תמימים באר שבע (קטנה) ובשנת תשפ"א מונה למשפיע הראשי של הישיבה.

בי"ט בכסלו ה'תשע"ה זכה הרב דיקשטיין באות 'מגן ראש העיר' באר שבע לשנת 2014. תעודת הוקרה הוענקה לו על ידי ראש העיר במעמד שיצר הד תקשורתי[4], בשנת תשפ"ב קיבל תעודת הערכה על ניהול סניף זק"א בעיר[5].

משפחתו[עריכה]

בניו
חתניו

קישורים חיצוניים[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

הערות שוליים