משה דוד אייזנברג

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף משה אייזנברגר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב משה אייזנברג

הרב משה דוד אייזנברג (יליד שנת תשכ"ב, 1962) הינו מחנך בעל וותק, המכהן כמנהל תלמוד תורה מגדל העמק.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בפתח תקווה בראש חודש תמוז תשכ"ב להוריו יצחק ואהובה אייזנברג שנימנו על חוגי הפועל המזרחי.

בצעירותו התקרב לחסידות חב"ד באמצעות שיעורים בספר התניא שנמסרו על ידי הרב מאיר בוסטומסקי בישיבה בה למד, ועבר ללמוד בישיבת חב"ד, ובהמשך נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, שם ניהל את הוצאתו לאור של מדור 'יומן בית חיינו' שסיקר את האירועים המתרחשים ב-770 במחיצת הרבי, ויצא לאור במסגרת שבועון כפר חב"ד. בתשרי תשמ"ה הודפסו היומנים בספר יומן בית חיינו תשד"מ.

בי"ג סיוון תשמ"ה נשא את רעייתו מרת חנה, בתו של הרב אליהו שטרן, (מחבר ספר האשנב). וקבע את מגוריו בירושלים שם למד בכולל צמח צדק.

בשנת תשמ"ח עבר להתגורר במגדל העמק וקיבל לידיו את ניהולו של תלמוד תורה חב"ד המקומי, והחל לעסוק בפיתוחו והרחבתו.

כשקיבל את ניהול בית הספר לידיו, למדו בו תשעים תלמידים בלבד, ותוך שנים ספורות הוא הצליח לשפר את הרמה החינוכית ואת השפעת המוסד על התלמידים, ושמו הטוב של בית הספר התפרסם בכל האזור, ותלמידיו עלו על מאתיים ילדים.

לאחר פטירת גיסו משה אריה שטרן בשנת תשס"ד, סייע לחמיו בעריכת ספר חידושים וביאורים על פרשיות השבוע, 'האשנב', לעילוי נשמת גיסו.

במקביל לעבודתו כמנהל התלמוד תורה, עוסק בעריכת עלון שבועי לתלמידים המלקט רעיונות מעובדים לפרשת השבוע משיחותיו של הרבי ופנינים מתורת מפרשי החומש, עוסק בארגון מבצעי לימוד עונתיים לתלמידים, מלמד את טעמי המקרא לתלמידי כיתה ז', ומוסר שיעור שבועי בספר התניא ביישוב גבעת אלה שבעמק יזרעאל.

משפחתו[עריכה]

בניו
חתניו

קישורים חיצוניים[עריכה]