מנחם מענדל גרוזמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מענדי גרוזמן

מענדי גרוזמן הוא עיתונאי חב"די המשמש ככתב ופרשן לענייני חרדים ובעל טור בעיתון מקור ראשון ובאתר nrg וגר בירושלים.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ד ניסן תשמ"ח בכפר חב"ד לאביו הרב ישראל יוסף, סבו הרב מאיר צבי גרוזמן הוא ראש ישיבת חב"ד המרכזית בכפר חב"ד וסבו (אבי אמו) היה הרב דובער רובינזון. בילדותו הגרה המשפחה בשליחות הרבי למדינת בלרוס שם ניהל אביו תקופה ארוכה את מוסדות חב"ד בעיר מינסק.

בנערותו התחנך בישיבות חב"ד בלוד, בכפר חב"ד ובמגדל העמק. לאחר מכן נסע לשנת קבוצה אל 770, שם למד בשנת תשס"ח לאחר מכן שימש כשליח בישיבת חזון אליהו בתל אביב ובישיבת תומכי תמימים בחולון.

בשנת תש"פ נישא לביתו של ר' יהושע זעליג גופין מכפר חב"ד (בן הרב ברוך גופין).

קריירה תקשורתית[עריכה]

עם סיום לימודיו בישיבות פנה לעסוק בעיתונאות, והשלים לימודי תקשורת באוניברסיטה הפתוחה.

בשנת תשע"ב החל את דרכו העיתונאית כשהתקבל ככתב באתר כיכר השבת, אתר שטורעם ובשבועון כפר חב"ד. בשנת תשע"ג עבר לאתר בחדרי חרדים שם שימש כעורך תוכן. בשנת תשע"ד התקבל גרוזמן ככתב לענייני חרדים בעיתון מקור ראשון של קבוצת מעריב, שהחזיקה אז בבעלות על העיתונים מעריב, מקור ראשון והאתר nrg.

עם הפרדות העיתון מעריב מהקבוצה, עבר גרוזמן לשמש ככתב בעיתון מקור ראשון ובאתר nrg.

לקראת הבחירות לכנסת בשנת תשע"ה עורר סערה בחב"ד כשחשף הקלטה של הרב מאיר מזוז ששימש כמנהיג הרוחני של מפלגת 'יחד' בה נשמע מתבטא בראיון במילים חריפות כנגד אדמו"רי וחסידי חב"ד, הרב מזוז מסר הבהרה בה הסביר כי דבריו הוצאו מהקשרם ולא התכוון לפגוע בכבודו של הרבי, או לערער על מנהגי חב"ד.

בשנת תשע"ה החל לפרסם טור שבועי במוסף מוצ"ש בשם 'חרדי בעיר הגדולה' בו הוא מתאר בהומור את חייו בתור בחור חרדי מתבגר בירושלים.