מנחם מענדל בליניצקי (אגו"ח)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ערך זה עוסק במנהל הפרוייקטים של אגו"ח. אם התכוונתם לאחד מראשוני המתיישבים בכפר חב"ד, ראו מנחם מענדל בלינצקי (כפר חב"ד).
הרב בליניצקי
עם ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו במסגרת פעילות של יד לילד המיוחד
במליאת הכנסת לציון 200 שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן לצד ר' דוד נחשון

הרב מנחם מענדל בלניצקי (יליד שנת תשל"ה, 1975) הוא מנהל הפרוייקטים של אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, מנהל "וועדת החינוך החבד"י", חבר הנהלת "התאחדות החסידים", חבר וועדת כנס המנהלים, יו"ר ארגון יד לילד המיוחד, חבר הנהלת מוסדות חינוך אור ליובאוויטש כפר חב"ד, והעורך הראשי של קונטרס יחי המלך.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בכ"ט אדר תשל"ה בכפר חב"ד לאביו הרב חיים אברהם בלניצקי, ולאמו מרת מרים (בת ר' שלמה מיידנצ'יק).

בילדותו למד במוסדות החינוך המקומיים, ובהגיעו לגיל ישיבה נכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים קריית גת, ובשנת תשנ"ה נסע ללמוד במסגרת שנת ה'קבוצה' בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770.

בשנה זו החל להיכנס לעסקנות ציבורית, ולקח על עצמו לסייע לרב דוד כהנוב בעריכת קונטרס יחי המלך ובהפצתו. לאחר שנכנס לעסוק בהפצת העלון לקח על עצמו הנגיד רמי אנטיאן את העלות הכספית של הפצת העלון, דבר שאיפשר להגדיל את התפוצה לכל רחבי העולם.

בשנת תשנ"ח נשא את רעייתו מרת רעות לבית הרב ישראל דוד, וקבע את מגוריו בקריית שמואל, ועם הקמתה של ישיבת תומכי תמימים קריית שמואל הצטרף לצוות הישיבה, תפקיד בו המשיך עד שנכנס לעסקנות ציבורית במסגרת פעילות אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש.

במהלך השנים קיבל על עצמו תפקידים נוספים, והתמנה לעמוד כמנהל הפרוייקטים של הארגון, חבר וועדת כנס המנהלים, חבר הנהלת "התאחדות החסידים לקבלת פני משיח" ומנהל יד לילד המיוחד.

כמו כן הוא מנהל את "ועדת החינוך החב"די" שתחת אגו"ח, ובמשך מספר שנים הפיק ירחון כרומו צבעוני ומהודר תחת השם 'חינוך בדרך המלך', בו הובאו כתבות עומק על החינוך החסידי בשילוב קטעים מדברי רבותינו נשיאינו, ומידי שנה מארגן מספר כנסי חינוך להורים חסידי חב"ד ברחבי הארץ. בשנת תשע"ד, יצא הירחון מחדש בשם 'דרך המלך'.

לצד שאר העסקנויות, הוא משתתף בפעילות הפרלמנטרית של אגו"ח, ומבקר בערבי החגים בלשכותיהם של אישי ציבור ובכירים במשק הישראלי יחד עם חברי אגו"ח נוספים להביא להם את שמחת החג.

בשנת תשס"ט עבר להתגורר במגדל העמק, לקראת שנת תשפ"א חזר להתגורר בכפר חב"ד.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]