מיכאל מישולובין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב מיכאל מישולבין

הרב מיכאל מישולבין (יליד שנת תרצ"ט, 1939) הינו משפיע ראשי בנחלת הר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

הרב מיכאל מישולבין, נולד בכ' מנחם אב תרצ"ט בעיר וויטעבסק שברוסיה הלבנה (אז ברית המועצות) לאביו הרב אליעזר מישולבין ולאימו מרת בתיה מישולבין.

בשנת תש"ב היגרו הוריו לעיר סמרקנד שבאוזבקיסטן, שם למד בישיבות תומכי תמימים במחתרת.

שנים רבות גר בסמרקנד, ושמר על חיים יהודיים חסידיים, במסירות נפש. בט"ו אלול תשכ"ג נשא את מרת שמחה בת שבע, בתו של הרב אהרון חזן, והחתונה נחגגה בעיירה בולשובו שבפרברי מוסקבה, ולאחר שעלה לארץ ישראל בט׳ שבט תשכ"ט התגורר ארעית בבית חמיו בבני ברק.

עם ייסודה של שכונת נחלת הר חב"ד בשנת תשכ"ט, ביקש הרבי מהרב אפרים וולף לאסוף קבוצת אברכים ולהכין רשימה לשליחות בעיר קרית מלאכי. הרב וולף פנה להרב מישולבין שיואיל להצטרף לקבוצה, הרב מישולבין הסכים להרשם לקבוצה.

בהתוועדות מיום ג' דסליחות באותה שנה שאל הרבי את הנוכחים מי כאן מהעולים החדשים שהתיישבו בנחלת הר חב"ד? האיצו אנשים ברב מישולבין לענות כי הוא נמנה על הקבוצה והוא החליט לענות בחיוב, ולאחר מכן סימן לו הרבי שיגש אליו. ניגש הרב מישולבין וקיבל מהרבי בקבוק משקה וברכה מהרבי לשליחות "באופן של התיישבות" והורה לו להיות משפיע בקהילה.

הרב מישולבין עבר לגור בנחלת הר חב"ד, וכעבור כמה שנים, כאשר הרבי הורה למנות משפיעים, מונו הוא והרב שלום אליהו וילנקין, למשפיעי השכונה. במהלך השנים שימש גם כמשפיע בישיבות חב"ד בראשל"צ, בקרית גת ובבאר שבע.

בכ"ה אלול תשס"ד נפטרה אשתו מזיווג ראשון, וכעבור כשנה נשא בזיווג שני את רעייתו מרת חנה.

הרב מישולובין משמש בעשור האחרון כיו"ר קרן מחנות גן ישראל בארץ הקודש.

משפחתו[עריכה]

בניו:

בתו

  • שטרנה שרה אשת הרב מנחם יעקב שחר, אנשי חינוך במוסדות חב"ד רחובות

קישורים חיצוניים[עריכה]