מיכאל וייגל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מיכאל וייגל בהרצאה חינוכית להורי כפר חב"ד
מציג הצגת יחיד בכנס ילדים לרגל 200 שנה להסתלקותו של אדמו"ר הזקן

מיכאל דוד וייגל (כ"ד אדר ב' תש"ל) הוא שחקן תיאטרון, שחזר בתשובה והתקרב לחסידות חב"ד, על ידי הרב יוסף שמואל גרליצקי, ומתגורר כיום בכפר חב"ד ועוסק במשחק ודרמה ברוח היהדות.

תולדות חיים[עריכה]

ילדותו[עריכה]

נולד ברמת השרון להוריו קורט וחנה וייגל, שניצלו מהשואה, וגידלו אותו בחינוך הכללי, ללא קשר למסורת ולמורשת היהודית.

כבר בילדותו נמשך לעולם המשחק, ואחרי מספר שנים בהם הופיע מול הילדים בשכונה בה התגוררו הוריו, פתח במקלט השכונתי חוג ביתי למשחק.

בגיל התיכון, התמקצע במגמת תיאטרון במוסד ברמת השרון בו למד, ובמהלך שירותו בצה"ל שירת בתיאטרון הצבאי, ועם סיום שנות השירות המשיך להתמקצע בתיאטרון ומשחק בסטודיו למשחק בתל אביב בניהולו של ניסן נתיב.

קריירה מקצועית[עריכה]

בגיל עשרים ושתיים החל את הקריירה המקצועית שלו, ושיחק בעשרות סדרות טלוויזיה והצגות במסגרת ערוצי הטלוויזיה השונים ותיאטרון 'הבימה'.

במהלך הקיירה המקצועית עבר יחד עם השחקנים ששיחקו לצידו מספר שיעורים והרצאות, על מנת לקבל רקע על ההווי היהודי אותו הם מעונינים להציג במסגרת ההצגה 'מלחמת אחים', והשיעורים וההרצאות ששמע החלו לקרב אותו לעולם היהדות. כחצי שנה לאחר שעלתה ההצגה, בשנת תשנ"ז, נפטר אביו, והדבר גרם לו להתקרב למסורת ישראל, והוא החל לבקר בבית הכנסת על מנת לומר קדיש על אביו.

החזרה בתשובה[עריכה]

בעקבות הביקורים בבית הכנסת המרכזי של קהילת חב"ד בתל-אביב על מנת לומר קדיש אחר אביו, התקרב לרב בית הכנסת והשליח הראשי של הרבי בתל אביב, הרב יוסף שמואל גרליצקי, והחל לבקר בביתו לסעודת שבת, ולנהל עמו שיחות נפש על תורה, יהדות, ומשמעות החיים.

לאחר תקופה ממושכת בה למד תניא עם הרב גרליצקי, החל לשמור שבת, לחבוש כיפה באופן קבוע, ולגדל זקן. עם חזרתו הסופית בתשובה, פרש מעיסוקיו כשחקן בתיאטרון 'הבימה' ובסדרות הטלוויזיה השונות, והחל לנצל את כשרון המשחק שרכש, ולעסוק בהופעות בכנסים, ולהשתתף בהפקות חרדיות של סרטים והצגות.

כשנה לאחר חזרתו בתשובה, נשא את רעייתו שלומית, שחזרה אף היא בתשובה, ועסקה לפרנסתה כמורה למוזיקה.

כיום, לצד עיסוקו בהופעות מזדמנות שונות, מציג וייגל בהצגת ילדים קבועה של מפעל 'מאחורי הדבש' בכפר חב"ד בו הוא מתגורר, ומעביר קורסים למשחק בבתי הספר 'אספקלריה' ו'תורת חיים'.

הפקות בהן השתתף[עריכה]

לאחר חזרתו בתשובה השתתף בעשרות הפקות על טהרת הקודש, ביניהם למעלה מארבעים סרטי וידאו של 'האחים גרובייס', ועשרות נוספים בהפקת חברת 'ניצוצות של קדושה'.

רשימה חלקית של ההפקות בהם השתתף:

  • מקום בטוח - עלילה המבוססת על נבואת הרבי בקשר לניסי מלחמת המפרץ, בהפקת תנועת הנוער צבאות ה'.
  • עדלידע - הצגת במה פורימית משותפת עם מנחם שרון.
  • אוצר המשלים - סדרת משלי חז"ל מעובדים, בהפקת חברת המדיה החב"דית ניצוצות של קדושה.
  • החוט המשולש - דרמה מרתקת על מבצע הקהל (שחקן ראשי)

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]