שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חב"דפדיה:מדיניות וכללי כתיבה

הוסרו 473 בתים, 18:58, 7 במרץ 2011
מדיניות: עריכה
*'''תוארי [[הרבי]]''' - ההדגשה בדבר נצחיות חייו של הרבי ותפקידו כ[[מלך המשיח]] - בעיקר בערך [[אדמו"ר שליט"א]]. בשאר הערכים לא תהיה הקפדה על הוספת תוארים אלו. יחד עם זאת מושלל לכתוב תוארים של היפך החיים על הרבי.
*'''כינויים''' - הכינויים המתווספים לשמות האנשים (לדוגמא; "כהן", "לוי" ו"ישראל"), מקומם בגוף הערך ולא בשמות הערכים. שאר הכינויים ("שיחיה", "נרו יאיר" ולהבדיל "עליו השלום" וכיוצא בזה) - אין מקומם באנציקלופדיה!.
*'''עברית''' - כיון שמטרת החבהיות וחב"דפדיה היא להיחשף פונה לכל קורא עברית, יינתנו שמות הערכים על פי כללי ממילא תיכתב חב"דפדיה בהתאם לכללי הכתיבה הנהוגים בשפה העברית התיקנית המודרנית (פרט למקרים יוצאי דופן). בגוף הערך ייכתב השם כפי המקובל בעגה ה[[חב"ד]]ית.
*'''תאריכים''' - כיון שזהו מיזם יהודי-דתי, לכל לראש. לכן כל התאריכים תאריכים יירשמו על פי הלוח העברי. יחד עם זאת, אנו ממליצים על הוספת התאריך הלועזי מומלץ להוסיף (בסוגריים) גם תאריך לועזי.
*'''השחתות''' - כמו כל דבר שב[[קדושה]]המדיניות למניעת השחתות והטיפול בהם, גם לחב"דפדיה יש מתנגדים המשתמשים ב"חזקת הכשרות" שלהם על מנת להשחית את המיזם או חלקו. לכן, נקבעו כללים לצעדים שינקטו כנגד משחיתים: אזהרת המשחיתים ואף פניה לרשויות המטפלות בפשעים מסוג זה. המדיניות נקבעה בדף '''[[חב"דפדיה:מדיניות חסימות]]'''.
==קישורים חיצונים==

תפריט ניווט