שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חב"דפדיה:מדיניות וכללי כתיבה

נוספו 662 בתים, 03:09, 5 במאי 2011
הוספת החלטות נוספות מאולם הדיונים
*'''תוארי [[הרבי]]''' - ההדגשה בדבר נצחיות חייו של הרבי ותפקידו כ[[מלך המשיח]] יופיעו בערכים הרלוונטיים. בשאר הערכים לא תהיה הקפדה על הוספת תוארים אלו. יחד עם זאת מושלל לכתוב תוארים של היפך החיים על הרבי.
*'''כינויים''' - הכינויים המתווספים לשמות האנשים (לדוגמא; "כהן", "לוי" ו"ישראל"), מקומם בגוף הערך ולא בשמות הערכים. שאר הכינויים ("שיחיה", "נרו יאיר" ולהבדיל "עליו השלום" וכיוצא בזה) - אין מקומם באנציקלופדיה.  שמותיהם של ערכי אישים, נקבעים לפי סדר אנציקלופדי ואינם משקפים חלילה את מעלתו של נשוא הערך, ולכן שמותיהם יהיו לפי התואר הנפוץ יותר, ולא יכללו בהם תוארי כבוד. לעומת זאת, ערכים על [[תנאים]] ו[[אמוראים]], יהיו בתוספת התואר "רבי" או "רב", בהתאם לכינוי המשנתי והתלמודי לאותו תנא או אמורא. הן מכיון שהם ידועים יותר בצירוף תואריהם, והם בכדי לקבוע אחידות בין שמותיהם של התנאים ואמוראים שששמם מיוחד להם גם ללא הכינוי "רבי" (כמו [[רבי אליעזר בן יעקב]]), לשמותיהם של תנאים אחרים (כמו [[רבי עקיבא]]).
*'''עברית''' - חב"דפדיה פונה לכל קורא עברית ולכן תינתן הקפדה על כתיבה בהתאם לכללים התקפים בשפת העברית המודרנית (פרט למקרים יוצאי דופן).
39,916
עריכות

תפריט ניווט