מאיר זאינץ

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ממוזער ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הרב מאיר זאינץ

הרב מאיר זאינץ (נכתב גם זאיאנץ) הינו גביר חב"די המתגורר בברזיל.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בפולין לאביו הרב שמחה יצחק זאינץ וזוגתו מרת חוה נעכא.

התחתן בשנת תשי"ד עם מרת זיסל בת ר' שלמה בראוווער.

זכה להיות פעמים רבות ביחידות אצל הרבי הריי"צ והרבי.

היה בקשר עם אדמו"רים שונים, האדמו"ר רבי יהודה מסטוצ'ין, האדמו"ר מסקווער, האדמו"ר מקלויזנבורג, האדמו"ר מסאטאר, ועוד.

ר' מאיר הינו ממקימי מיסידי ומנהלי הכלכלים של בית הספר לבנות בית יעקב, בפאולו, ברזיל, וזאת בהוראת הרבי, ותחת הדרכותיו. בית הספר הוא לכלל הבנות החרדיות בעיר, וקיבל תמיכה אף מהאדמו"ר מסאטמר הרב יואל טייטלבוים.

אצל הרבי[עריכה]

הרב מאיר זאינץ מוסר לרבי חלק חדש בלקוטי שיחות שתרם את הוצאתו לאור

באחת השנים הקליט את הרבי, והעתיק 5 אלף עותקים, הרב חודקוב קרא לו ואמר שכיון שלא קיבל רשות ועשה את זה מסיבות עסקיות, עליו למסור כל התקלטים למרכז לעניני חינוך[דרושה הבהרה][דרוש מקור].

בהיותו ביחידות שאל אותו הרבי מה תוכנתו לחיים, וענה שבדעתו לגור בארצות הברית. הרבי אמר לו "אתה צריך לחזור לברזיל והמקום שלך הוא ברזיל".

היה מראשי התורמים להדפסת הליקוטי שיחות. וקיבל על כך קירובים גדולים מהרבי. עד שההקדשה היחידה שהיתה בחוברות הליקוטי שיחות היתה שלו, לאור הסכם שעשה עם הרבי. (אף קרה פעם שהרבי, שרצה לשים בליקוטי שיחות הקדשה לאביו, ביקש רשות מר' מאיר)[1].

מדי שנה היה מבטיח לפני ראש השנה סכום כמה יתן לועד להפצת שיחות והיה מכניס אותו להרבי, והרבי היה מברך אותו על כך, ופעם הרבי ביקש ממנו להוסיף, הרבי ביקש ממנו שימשיך בזה, בשנים האחרונות חדל לתרום לועד להפצת שיחות מאחר שעל ספריהם כתוב התואר מלך המשיח על הרבי[דרוש מקור].

ספרו חיים של ברכה[עריכה]

כריכת הספר חיים של ברכה

בשנת תשע"ח סיים לכתוב אוטוביוגרפיה (בעריכת ר' אהרן דב הלפרין), והוציאה לאור בשם חיים של ברכה. בין הדברים נסקרו בהרחבה שנותיו הראשונות בברזיל, היחידיות אצל הרבי הריי"צ והרבי, עסקיו עם אדמו"רים שונים כולל עם חצר סטמאר, ובו פרק מיוחד העוסק בחלקו בתמיכה בהדפסת הלקוטי שיחות, והיחס המיוחד שזכה מהרבי בעקבות כך.

תרומותיו למוסדות תורה וחסידות[עריכה]

ר' מאיר ידוע כתורם גדול בכלל העולם התורני, בין תרומותיו:

משפחתו[עריכה]

אחיו, הרב מרדכי זאיאנץ המשפיע דקהלת פאולו. אחיו, ליבל זאיאנץ, צעירי אגודת חב"ד#ברזיל.

הערות שוליים

  1. מתוך הספר אדמו"רי חב"ד ויהדות ברזיל