ישראל שניאור זלמן וילשאנסקי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב וילשאנסקי

הרב ישראל שניאור זלמן ווילשאנסקי (ח"י אלול תשד"מ) הינו ממקימי הישיבה קטנה בצפת, חבר ההנהלה הרוחנית של המוסד, וחבר הנהלת את"ה המרכזי.

קורות חייו[עריכה]

נולד בח"י אלול תשד"מ (ונקרא על שמם של הבעש"ט ואדמו"ר הזקן), לאביו הרב יוסף יצחק וילשנסקי ומרת מלכה פערל ווילשאנסקי, בתו של הרב משה אשכנזי שהיה רבה של קהילת חב"ד תל אביב.

בצעירותו למד במוסדות החינוך של חב"ד בעיר צפת. בישיבה קטנה למד בישיבת תומכי תמימים לוד, ולאחר מכן נכנס ללמוד בישיבתו של אביו ישיבת חח"ל צפת. בשנת תשס"ה נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה', במהלכה היה חבר הנהלת את"ה העולמי, והמשיך לנהל את הארגון גם בשנים שלאחר מכן.

עם תום לימודיו יצא לשליחות בשכונת מילבייסן שבניו יורק במסגרת בית חב"ד בהנהלת השליח הרב יהודה פרידמן. כעבור זמן חזר לארץ ישראל ושימש במשך חודש כר"מ בישיבה בנתניה.

בשנים תשס"ו-תשס"ז עמד בראש ישיבת קיץ חיילי בית דוד של את"ה העולמי.

בשנת תשס"ח נשא את רעייתו חיה, בתו של ר' שניאור זלמן צבי ויסמן. במשך תקופה קצרה התגורר בכפר חב"ד, ולקראת שנת הלימודים תש"ע חבר לצוות הרוחני שייסד את ישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת והתמנה לעמוד בראש הצוות הרוחני יחד עם הרב פרידמן והרב ניסלביץ'.

במקביל לתפקידו בהנהלת הישיבה, עוסק הרב ווילשאנסקי גם במסירת שיעורים עיוניים בגמרא לתלמידי הישיבה. בשלוש שנים הראשונות של הישיבה שימש כר"מ של תלמידי שיעור א', מהשנה הרביעית עבר למסור שיעורים לתלמידי שיעור ב', ובהמשך לתלמידי ש"ג.