ישראל צבי גליצנשטיין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף ישראל גליצנשטיין)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הרב ישראל צבי גליצנשטיין הינו מייסד הפעילות החב"דית בעיר אילת, שזכה לפעול בה במשך קרוב לשלושה עשורים בשליחות הרבי.

כיום מתגורר בנחלת הר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים לאביו הרב יצחק גליצנשטיין.

בעודו בחור קודם חתונה החל לפעול בשליחות הרבי באילת, ובהתוועדות י"א ניסן תשל"ו זכה להגיש לרבי במתנה את מפתח העיר אילת. את המפתח מסר ראש העיר אז, מר גד כ"ץ[1].

לפני יציאתו לשליחות אמר לו הרב חודוקוב שיקבל תמיכה חודשית מהמזכירות דרך הרב לייבוב, ובאם יצליח התמיכה תימשך. כשכתב לרבי שלמרות זאת עדיין לא קיבל את התמיכה המדוברת מכיון שהרב לייבוב אמר לו שלא קיבל על כך כל הוראה, ענה הרבי: ""כנראה פעיל ומצליח, ולכן כדאי לעזור ולעודד וכו' (אלא שאולי זקוק לקבלות - ולכן ע"י לייבוב?)".

בחודש סיון תשל"ו נישא עם רעייתו מרת צפורה פייגא בת החסיד ר' שואל משה קליין.

במשך התקופה בה פעל בשליחות הרבי בעיר, זכה להתחבב על תושבי העיר ולפעול גדולות ונצורות, וכן פעל רבות עם חיילי צה"ל המוצבים בסמיכות לאילת.

ביוזמתו הגיעו לפעול בעיר שלוחים נוספים, בהם הרב הכט שהתמנה כרב העיר, הרב ברוך לבקיבקר והרב אייזנבאך שהתמנה לימים כרב שכונת השחמון.

מפני סיבות שונות, שהגורם שלהם הוא הרב העכט כעבור קרוב לשלושים שנה של פעילות אינטנסיבית עבר להתגורר בנחלת הר חב"ד.

הרב גליצנשטיין מחזיק בארכיון של הוראות ומכתבים רבים מהרבי, ורבים מהפנינים המתפרסמים במדור 'ניצוצי רבי' בעריכת הרב לאופר בשבועון 'התקשרות' מסתייעים ברשימותיו.

משפחתו[עריכה]

  • חתנו, ר' לוי יצחק ארנאוו
  • בנו, ר' יוסף גליצנשטיין - משלוחי הרבי, מזכרת בתיה

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. הרב גליצנשטיין רשם את הדברים ('מקדש מלך' כרך ב, עמ' 436): "בשנת תשל"ו, כשלושה חודשים לאחר שהגעתי לאילת, מסר לי ראש העיר אז, מר גד כ"ץ, את מפתח העיר אילת, למוסרו לרבי. "זכיתי למסור את המפתח לידו הק' של הרבי, בהתוועדות י"א ניסן תשל"ו. "הרבי פתח את הקופסא והביט במפתח, וכן קרא את המכתב של ראש העיר שהיה מצורף למפתח. כשסיים, שאל: האם ראש העיר כהן? עניתי: כן. "הרבי אמר: תאמר לחיים עבורך ועבורם שיהיה בהצלחה רבה".