יצחק מאיר גוראריה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יושב (שני משמאל) בחתונתו בנו ר' משה גוראריה

הרב יצחק מאיר גוראריה (יליד שנת תש"א, 1941) הוא משפיע ראשי בישיבת תומכי תמימים מונטריאול

תולדות חיים[עריכה]

נולד בקראון הייטס בי"ח טבת תש"א לאביו הרב שניאור זלמן (ג'ימי) גוראריה. אימו חווה, הייתה בתו של האדמו"ר מקופשטניץ.

את שנות ילדותו ובחרותו עשה במחיצת רבותינו נשיאינו בחצר ליובאוויטש שב-770, ובשנת תש"כ נשלח על ידי הרבי לישיבת תומכי תמימים מונטריאול לשמש כאחד מ"קני המנורה" שיעניקו חיזוק לאווירה הלימודית בישיבה. בשנת תשכ"ב, נשלח לשנה נוספת של שליחות, כשהפעם הרבי מכוון את דרכו לארץ הקודש לישיבת תומכי תמימים לוד.

בתקופת בחרותו, זכה להדרכה מפורטת וליווי רוחני צמוד בנוגע לקשיים שעמדו בפניו בעבודת ה', והרבי הקדיש זמן רב לענות לו על שאלותיו במכתבים וביחידויות, ואף הגיה את עלי ההגהה שרשם לעצמו ממה ששמע מהרבי בעת היחידות[1].

בי"א אדר תשכ"ד נשא את רעייתו חנה רבקה, בתו של הרב מרדכי דוב אלטיין, ולאחר נישואיו נכנס ללמוד בכולל האברכים שתחת הנהלת מזכירות הרבי. באמצע שנת הלימודים קיבל הצעה לעבור לכהן כמשפיע בישיבת תומכי תמימים מונטריאול, ולאחר אישורו של הרבי, עקר לשם יחד עם זוגתו והתמנה כמשפיע ראשי, כשהוא מקפיד לדווח לרבי על התקדמותם הרוחנית של תלמידיו ומושפעיו.

במשך שנים רבות, החזיק בקביעות להכניס לרבי את הלולבים ההדסים והערבות בערב חג הסוכות, על מנת שהרבי יבחר את הטובים ביותר לארבעת המינים שלו. קביעות זו נמשכה גם כאשר עסק בתפקידו כמשפיע במונטריאול.

למרות שאביו רצה לשלם לו את משכורתו, על מנת להקל על העול הכספי של הנהלת הישיבה במונטריאול, הרבי הורה לו להמשיך לקבל משכורת מהנהלת הישיבה מכיון שאדם צריך לקבל כסף באופן של עמל ולא באופן של מתנת חינם.

משפחתו[עריכה]

גיסיו:

ילדיו:

  • הרב מענדל גוראריה - שליח באנטוורפן.
  • הרב משה גוראריה - עורך ראשי במכון 'אור החסידות', קראון הייטס.
  • הרב שמואל גוראריה.

ביאוריו[עריכה]

  • בשנת תשס"ו הוציא לאור חוברת המלקטת קטעי מאמרים שיחות ומכתבים מרבותינו נשיאינו בליווי ביאורים.
  • הערות על שער היחוד והאמונה.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. חלק מהמכתבים והיחידויות, התפרסמו בתשורה מנישואי בנו הרב משה גוראריה.