יעקב גרוס

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הרב יעקב גרוס, רב המשטרה לשעבר ורב קהילת "שם משמעון" בנתניה.


אצל הרבי[עריכה]

כשהגיע לביקור בניו יורק כדי לבקר את אביו שהיה חולה, נסע ל-770 להיכנס ל'יחידות' אצל הרבי, במהלכה זכה ליחס מיוחד ושהות ארוכה. במהלך היחידות נוכח לראות בגילוי רוח הקודש על דברים שקרו עמו, ובדברי נבואה על דברים שיקרו עמו בעתיד[1], ביניהם על משרת רב המשטרה אותה היה עתיד לקבל תוך זמן קצר נגד כל הסיכויים. הרבי דיבר איתו באריכות על תפקידיו הציבוריים, ובירכו "שה' יעזור שתעסוק בצורכי ציבור באמונה".

מספר שנים לאחר ה'יחידות' עבר בחלוקת דולרים וביקש ברכה עבור בן זכר. הרבי השיב כי יש לו כבר שלוש בנות, אך הוא ביקש שוב בן כדי שיקרא על שם חמיו. הרבי הגיב 'נו, אזכיר על הציון'. 9 חודשים אחר כך נולד בנו שמעון.

רב המשטרה[עריכה]

לאחר כ-20 שנה בשירותו במשטרה, התמנה לכהן כרב המשטרה נגד כל הסיכויים בברכתו של הרבי שקיבל ביחידות. בתפקיד זה שימש במשך 7 שנים עד לפרישתו בגיל פנסיה.

בחנוכה תשס"ה השתתף ב"ערב חב"ד" לבכירי צמרת המשטרה שארגן מנחם לרר בכפר חב"ד.

חלקו בתוכנית ההתנקות[עריכה]

בחודשי ההיערכות לתוכנית ההתנתקות, כשנשמעו הקריאות מצד רבנים ומורי הוראה לסירוב פקודה בפינוי יהודים, הוציא הרב גרוס קריאה נגד, על פיה אין לסרב פקודה "למרות הקושי והכאב.. למען אחדות כוחות הביטחון".

כחצי שנה לאחר תוכנית ההתנתקות המליצה "המחלקה לחקירות שוטרים" (מח"ש) על הגשת כתב אישום נגד הרב גרוס בחשד שאישר הסמכת מאות שוטרים לרבנים בתום שנתיים של לימודי תורנות - במקום 5 שנים, כמתחייב בחוק.

משפחתו[עריכה]

לרב גרוס שלוש בנות, ובן יחיד, שמעון, שנולד בברכתו של הרבי.

שתי בנותיו של בנו שמעון, נפטרו בתשע"ד מהרעלה בביתם שהתרחשה כתוצאה מהדברת מזיקים. בן דוד של הרב גרוס הוא הרב יעקב הורביץ מראשון לציון.

לקריאה נוספת[עריכה]

יצחק כהן, בכח האמונה, כ"ט בשבט תשע"ד, שבועון כפר חב"ד גיליון 1544.

הערות שוליים

  1. בראיון ליצחק כהן בעיתון כפר חב"ד, גיליון 1544