יחיאל אופנר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אופנר מצייר
אחד מציוריו

יחיאל פנחס אופנר (יליד שנת תשל"ד - 1974) הינו צייר וקריקטוריסט חסיד חב"ד, המכהן גם כמורה ומחנך.

תולדות חיים[עריכה]

ר' יחיאל נולד בבני ברק בכ' ניסן תשל"ד (1974), להוריו יצחק אלהו וחנה אופנר. בצעירותו למד במוסדות החינוך המקומיים של חב"ד, ובישיבות תומכי תמימים לוד וקרית גת. בשנת תשנ"ד למד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'. לאחר נישואיו עם רעייתו קבע את מגוריו בכפר חב"ד.למד הוראה בעל תעודת מורה בכיר ותואר ראשון אקדמי בחינוך מיוחד

כבר בשנות בחרותו המוקדמות החל לעסוק בציור, ואף קיבל מספר הדרכות והוראות מהדמויות החסידיות שגדל ביניהם, ומהמשפיעים בישיבות בהם למד. רוב ציוריו, עוסקים בעיקר בציור חסידים והווי החסידות, כשאת ההשראה לציוריו מקבל מציוריו של הצייר החסידי ר' זלמן קליימן, שעודדו בתמידות במשפט: "אני ציירתי את החסידים של פעם, אתה תצייר את החסידים של היום".

ר' יחיאל מפעיל אתר אינטרנט שם הוא מפרסם רבים מציוריו; ציורי התוועדויות, אמירת לחיים, חזרת מאמרים ועוד. מדור מיוחד באתר הינו "ציורים וזכרונות מליובאוויטש", המתעדכן כל שבוע. במשך תקופה ארוכה, היה מפרסם בקביעות קריקטורה שבועית שעסקה בנושאים הפוליטיים והמדיניים שהעסיקו את תושבי הארץ.


יחיאל אופנר מפרסם מידי יום ציור על פתגם "היום יום" היומי. הציור פתגם, מופץ בכל רחבי העולם באמצעות אתרי אינטרנט וקבוצות וואצאפ, וזוכה לפרסום רב.

בזכות כישוריו האומנותיים, מוזמן יחיאל אופנר לחידונים שונים בהם מצייר במהירות ציורי קריקטורה, אותם צריכים המשתתפים לפענח.

בשנת תשע"ג הוזמן להשתתף בתערוכה הבינלאומית לאומנות יהודית שהתקיימה בירושלים[1], וזכה לשבחים רבים על ציוריו, וכן השתתף בתערוכת ציורים "סעודה" במוזיאון "בר דוד" בקיבוץ ברעם של השומר הצעיר.

אופנר רואה בעבודתו שליחות, ומתמלא סיפוק מכך שעבודותיו מוצגות בתערוכות בינלואמויות וגורמות לקידוש השם.

מידי שבוע, מתפרסם באתר הבית שלו ציור לצביעה בקשר עם פרשת השבוע כשירות לגולשים.

ספריו[עריכה]

אופנר, הוציא לאור ארבעה ספרי קומיקס לילדים, אותם כתב ואייר בעצמו:

  • הגולם מפראג.
  • מזלו של גנב.
  • שלוש נקמות.
  • פחד לרגע אחד.
  • חוברת צביעה לתלמידים על מסכת מגילה.

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצונים[עריכה]

הערות שוליים