יוסף שמואל גולדשטיין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב יוסף שמואל גולדשטיין

ר' יוסף שמואל גולדשטיין (י"ט כסלו תש"ט-ה' טבת תשס"ד) היה מפעילי חב"ד בצפת ומראשוני המתיישבים בקהילה החב"דית המתחדשת בעיר.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ט בכסלו תש"ט באי קפריסין שם שהו הוריו משך תקופה קצרה לאחר השואה, לאחר מכן עלו לארץ הקודש והתיישבו בעיר לוד שם התחנך בישיבת תומכי תמימים ולאחר מכן בישיבה בכפר חב"ד אצל המשפיע ר' שלמה חיים קסלמן.

היה ידוע בתמימות וביראת שמיים באופן יוצא מן הרגיל. כשבועיים לפני נישואיו נסתלק עליו אביו ר' משה שמשון, מחשובי חסידי חב"ד בלוד. בשנים הראשונות שלאחרי נישואיו חיפש השליח הרב אריה לייב קפלן, על פי הוראה מהרבי, עשרה משפחות שיעתיקו את מגורם לצפת עיה"ק שהייתה בימים ההם בגדר של מדבר שממה. הרב גולדשטיין וזוגתו לבית משפחת ר' ישראל יצחק זלמנוב נרתמו מיד לשליחות זו ובכך היו מעשרת המייסדים של קהילת חב"ד בצפת. כמה פעמים בעת שהותו ב 770 זכה להתייחסות מהרבי בעניין זה כמו גם העברת הוראות לרב קפלן וכיו"ב.

אהוב היה על כל יודעיו ומכריו ולא השתתף מעולם בשום עניין שהיה בו שמץ של מחלוקת ושם כל כוחותיו בארגון והשתתפות בשיעורי תורה וחסידות והקפדה על כל תג ותג בשולחן ערוך ומנהגים.

בשנת תש"ס חלה במחלה קשה, ולמרות זאת לא הפסיק לרגע מעבודת ה' המיוחדת שלו בשלווה וברוגע ובביטחון מוחלט בהשם. בשנים שלאחר מכן, היו עליות ומורדות במצב בריאותו.

עד יום לפני פטירתו השתתף כרגיל בשיעורים ובתפלה בציבור, ביום ראשון, ד' טבת תשס"ד חש שלא בטוב והועבר לבית רפואה 'זיו' בצפת, שם הדרדר מצבו במהירות, וביום שני בערב, ליל ה' בטבת, השיב נשמתו ליוצרו. נטמן בחלקת חב"ד בצפת.