יוסי מלמד (צלם)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף יוסי מלמד)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יוסי מלמד.PNG

ר' יוסי מלמד, צלם שצילם רבות את הרבי ב-770. לאחר פטירתו העבירה משפחתו את אוסף התמונות שלו לחברת "מדיה חינוכית יהודית-(jem) לקראת ג' תמוז תשע"ב חברת " מדיה חינוכית יהודית" תערוכה ובה הוצגו מבחר תמונות מהאוסף של יוסי מלמד בהם תמונות בפרסום ראשון.

תולדות חיים[עריכה]

מלמד נולד בתל אביב, החל את עיסוקו בצילום בגיל 16. את עבודתו החל בעיתון אלגעמיינער זשורנאל שיצא לאור על ידי ר' גרשון בער יעקובסון.

בשנות הלמ"דים צילם מעל ל-100,000 תמונות של הרבי וההווי החסידי ב-770.

בין צילומיו המפרוסמים: ביקורם של מצוייני צה"ל ב'יחידות', פגישת ראש הממשלה מנחם בגין בשנת תשל"ז, ההתוועדות שערך הרבי אחרי התקפת הלב בתשל"ח, פגישת הרבנים הראשיים לישראל הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא תשמ"ג, ומעמד הסאטלייט בחנוכה.

אחת השנים בכ"א בטבת בזמן שהרבי שב מביתו ניגש מלמד וסיפר כי הוא נוסע לארץ. הרבי בירך אותו ואמר לו שיקבל שטר של 500 שקלים, כדי שיתן אותו לצדקה בישראל. ליד הכניסה ל-770, הרבי פנה אליו שוב ואמר בחיוך שיתן את השטר לצדקה לפני שיהיה "פחות משווה פרוטה".

מלמד היה היה קרוב לרב כדורי ומספר פעמים הציע לו להיפגש עם הרבי. בהזדמנות כשהרב כדורי ביקר בניו יורק סידר מלמד את הפגישה.

את צילומיו רכשה חברת jem.

בה' בניסן תשע"ב נפגע כתוצאה מנפילה ונכנס ל'קומה', ובי"א באייר נפטר בגיל 75. הלוויתו החלה בארצות הברית בהשתתפות מאות מיקיריו, וגופתו הועברה לארץ הקודש, ונטמן בבית העלמין בבית שמש.

קישורים חיצוניים[עריכה]