חב"דפדיה:ערכים מומלצים/דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


מיזם ערכים מומלצים קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) דיונים והצבעות

הצעות למומלצים שהסתיימו נמצאות בדפי השיחה של הערכים המועמדים.

כדי שערך כלשהו יופיע ברשימת הערכים המומלצים עליו להתאים לקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

להוספת ערך להסרת ערך
C01.png מועמדוּת למומלץ - הערך המועמד מוצג ברשימת המתנה למועמדים להמלצה במשך כשבוע שבמהלכו ניתן לשפר את הערך ולהעיר עליו הערות בדף השיחה. כדי להציע ערך חדש להמלצה, הוסיפו אותו לרשימה בדף המועמדות. במקרה שאתם מציגים ערכים שכתבתם, עליכם לציין את חלקכם בכתיבתם. סקירת בעיות - יש להשאיר הודעה הסוקרת את הבעיות שנמצאו בערך. את ההודעה יש להשאיר בדף השיחה של הערך ולקשר מלוח המודעות ומרשימת ההמתנה. אם ניכר כי ישנו תורם עיקרי, יש להודיע לו על פתיחת הדיון. עליכם להיות בעלי זכות הצבעה.
C02.png לאחר כשבוע לפחות עובר הערך לדיון המלצה בדף זה שבו נערך דיון והצבעה לקביעת ההמלצה. אם בדיון ברשימת ההמתנה נראה כי לא די בתיקונים שנעשו או מהתשובות שהתקבלו, הערך יועבר לדיון הסרה בדף זה.


נהלים[עריכה]

  • ההצבעה פתוחה למשתמשים רשומים שצברו ותק של 30 יום ו-100 עריכות.
  • החלטת הוספה למומלצים מתקבלת ברוב של 60% לפחות (קולות "נמנע" ו"מתלבט" אינם נספרים), עם לפחות 3 המלצות חיוביות. החלטת הסרת המלצה מתקבלת אם למעלה מ-40% מהמצביעים הצביעו בעד הסרת ההמלצה ולא פחות מ-4 מצביעים כאלו. סגירת ההצבעה או הקפאתה תעשה על ידי מפעיל מערכת.
  • אין להצביע בקלות ראש! כמו שאר תרומותיכם לחב"דפדיה, הצבעותיכם כאן משקפות את שיקול דעתכם ורצינותכם. הצבעה להמלצה משמעה שקראתם את הערך, אינכם ערים לטעויות או חוסרים שיש בו (למעט הסתייגויות שציינתם כאן) והוא עומד לדעתכם בכל הקריטריונים. אם מצאתם טעויות או חוסרים, תקנו אותם בעצמכם אם אתם יכולים, אם לא - הסבירו אותם כאן או בדף השיחה של הערך. הצבעה נגד המלצה משמעה שקראתם את הערך אך לדעתכם הוא אינו טוב מספיק, ואין ביכולתכם לשפרו כך שיהיה טוב מספיק, או לחילופין, נושא הערך אינו ראוי לדעתכם להיות מומלץ.
  • להצבעה אפשר להיעזר בתבניות {{בעד}}, {{נגד}}, {{נמנע}} ו{{מתלבט}} שיוסיפו כיתוב מתאים. ניתן להוסיף נימוק קצר במילים אחדות, וחובה לחתום באמצעות ~~~~ (חתימה בדרך אחרת אינה מקובלת).
  • מציע הערך מתבקש לא להצביע, אך הוא ייספר במניין הקולות.
  • כותבים עיקריים בערך העומד לדיון יימנעו מלהצביע בעדו (אך רשאים להצביע נגדו). הנוהל אינו מגדיר במדויק "כותב עיקרי", אך מניח שמי שמצביע בעד ערך מצהיר בזאת כי אינו נמנה על הזכאים לקרדיט בגינו.
  • אנא הימנעו מדיון פרטני בדף זה, למעט הסבר קצר לתמיכה בהמלצה או התנגדות לה. הערות על הערך עצמו יש להציג בדף השיחה שלו.
  • משעוברים מספר ימים שבהם אין תגובות חדשות בדיון על ערך מסוים, תיקבע החלטה בעניינו של הערך והדיון יועבר לדף משנה של דף שיחת הערך בפורמט שיחה:שם הדף/הצעת הוספה למומלצים.

דיונים[עריכה]

שינה בסוכה[עריכה]

אנא הביעו דעתכם על הערך.--הנחה - שיחה 11:00, 21 באוקטובר 2016 (UTC)

ערך נפלא ומקיף, א. תמונות ישדרגו מאוד, למרות שהם לא נחוצים כאן להמחשה, הם נחוצים כאן לדור הקשב והריכוז. ב. מתנגד להכללתו בערך מומלץ, הוא כתוב בלשון ובצורה למדנית מידי, אפשר וצריך להגיש אותו בשפה הרבה יותר מודרנית וקריאה לקורא שלא למד בחיידר, ובנוסף לשינוי השפה, אפשר גם לפשט ולהוריד את הרמה, שיהיה קל יותר לקריאה. כל זה דורש כמובן עבודה רצינית מאוד.... ג. ככלל קל יותר להכליל ב'ערך מומלץ' ערכים על אישים, מבנים אירועים וכדו' מאשר על ערכים למדניים, זאת בשל הקושי הגדול להנגיש אותם כמפורט בסעיף ב. --שיעשיחה י"א בכסלו ה'תשע"ז 20:54, 11 בדצמבר 2016 (UTC)
להוריד את הרמה?????!! התמהה!!..--הנחה - שיחה 21:57, 11 בדצמבר 2016 (UTC)
תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

123מנחם מנדל פוטרפס[עריכה]

הערך עומד ברשימת ההמתנה למעלה משבוע. אם יש עוד מה לתקן - אנא עשו זאת כעת (בשיטת "עשו זאת בעצמכם" המופלאה), ואם לא - אנא הצביעו! --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באב ה'תשע"ו, למניינם 07:00, 17 באוגוסט 2016 (UTC)

אכן חשוב שהערך יהיה מומלץ מצד תוכנו, אבל במצבו הנוכחי הוא רחוק מאוד מלהקרא ערך אנציקלופדי. לצערי לא כל כך אוכל להשתמש בשיטה המופלאה, אבל זה לא מונע ממני את הזכות להתנגד להכתרת ערך כמומלץ - כל עוד לא עבר את העריכה המתאימה לכך. ראה חב"דפדיה:ערכים מומלצים/קריטריונים לקביעת ערך מומלץ. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 03:27, י"ד באב, הקהל ה'תשע"ו
גם אני מצטרף להנ"ל לבנתיים נגד.png נגד.--הנחה - שיחה 06:34, 18 באוגוסט 2016 (UTC)

נפש אלוקית[עריכה]

מופיע ברשימת המתנה, ערך בחסידות ארוך ויפה.--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, י"ד בסיוון ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png

לא יעזור שיופיע ברשימת המתנה, צריך שתקופת ההמתנה יעברו עליו משתמשים רבים וישפרו אותו. זה לא קרה, ואין סיבה להכתיר ערכים כמומלצים בקפיצת הדרך.
חבר, אם יעלה לך בראש רעיון לערך בעניני גאולה ומשיח שכדאי ויחסית קל להפכו למומלץ (ואני אישית מוסיף - אם הנחה יצהיר שהוא מוכן לקחת חלק רציני במלאכה כיד ה' הטובה עליו), אשמח לשמוע ולעזור. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 08:04, י"ז בסיוון ה'תשע"ז