ועד מימוש הוראות כ"ק אדמו"ר שליט"א

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ועד לסידור אסיפות-התוועדויות למימוש הוראות כ"ק אדמו"ר שליט"א, (מכונה גם בקיצור "ועד המימוש"), הינו וועד של מספר תמימים שלמדו ב770 בתקופת השנים תשמ"ו-תש"נ ושמו להם למטרה להביא את הוראות הרבי לידי פועל.

היסטוריה[עריכה]

בט"ו מנחם אב תשמ"ו נערכה התוועדות של הרבי, ובסיומה הורה הרבי לערוך התוועדות חסידית, ונתן לרב דוד רסקין מים ומיני מזונות כהשתתפות בהתוועדות[1].

בשונה מהזדמנויות אחרות מעין אלו שהרבי ביקש לערוך התוועדויות, שהיו מחלקים לחסידים ממה שהרבי נתן ועורכים התוועדות קטנה רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שיחה זו החליטו כמה בחורים מה'קבוצה' לקחת אחריות על ביצוע בקשת הרבי על הצד הטוב ביותר, וארגנו התוועדות גדולה לכל אנ"ש, ודאגו להזמין את תושבי קראון הייטס באופן אישי, ואכן היתה היענות רבה ונערכה התוועדות גדולה.

לאחר שהמארגנים הכניסו לרבי דו"ח על ההתוועדות, הוציא הרבי מענה, בו הוסיף סימן שאלה גדול לצד הדו"ח שהכניסו לו, וכתב: "והבפועל ממש. עיין לקוטי תורה ד"ה ראשי המטות בסופו"[2].

הבחורים שהבינו שהרבי לא מסתפק בהתוועדיות ודורש מעשה בפועל, הקימו ועד שדאג להוריד לידי פועל את ההוראות שהרבי מדבר עליהם בהתוועדות, והוא קיבל את השם "ועד המימוש".

פעילות הוועד[עריכה]

מידי מספר שבועות קיים הועד התוועדות חסידים בה דובר בנוגע לנושאים שהעלה הרבי בהתוועדויות האחרונות וטוכסו עצות כיצד ניתן להוריד את הדברים לרמה המעשית ולדאוג שיבואו לידי פועל.

כאשר דיבר הרבי בשנת תשמ"ז על מבצע 'עשה לך רב' דאגו אנשי הועד לכרטיסי רישום מיוחדים באמצעותם דיווחו החסידים לרבי על קיום ההוראה, וכן בשנת תשמ"ח על 'מבצע הקהל' הנפיק הועד כרטיסי רישום מיוחדים בהם היה ניתן לצרף יהודים ולהחתים אותם על קבלת החלטה טובה.

כמו כן ועד זה יצר לוח קיר עם כיתוב מעליו: "המעשה הוא העיקר", לוח זה עדיין תלוי ב770 ובמקומות רבים בעולם, בלוח זה תלו בכל פעם את ההוראות החדשות של הרבי מההתוועדות האחרונה.

לצורך זה, הוועד היה שולח לריכוזי חב"ד בעולם דפים עם הוראות הרבי מהתקופה האחרונה.

כיום[עריכה]

מידי מועד יוצא לאור עלון תחת הכותרת "המעשה הוא העיקר" ומודפס ב-770 וכן נשלח בדואר אלקטרוני לכל רחבי תבל. בעלון זה קיצור של כל הוראות הרבי בקשר למועד זה הנמצאות מוגהות בספרי השיחות של תשמ"ז ואילך.

הוראות שונות לועד המימוש[עריכה]

פסקה זו לוקה בחסר. הינכם מוזמנים להרחיב אותה

חברי ועד המימוש[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. התוועדויות תשמ"ו חלק ד' עמוד 240: "בודאי יערכו התוועדות – "ברוב עם", ובאופן של ציבור – כדי להתדבר יחדיו כיצד להוסיף בכל הענינים האמורים. ויה"ר שכל זה יזרז עוד יותר את הגאולה האמיתית והשלימה, החל מהגאולה הפרטית של כל אחד ואחת מישראל, ועוד והוא העיקר – גאולה הכללית, במהרה בימינו ממש. [כ"ק אדמו"ר שליט"א נתן את המזונות להרב דוד שי' רסקין – עבור ההתועדות. ואחר כך חילק את הדולרים ל"טנקיסטים" שיחיו]".
  2. במאמר של אדמו"ר הזקן בלקוטי תורה מוסבר, שככל שהתוסף בחושך הגלות, כך נוספו יותר סייגים וגדרים.