ועד הקהל (קראון הייטס)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


מברשת לפסח.png ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
סמל ועד הקהל
צילום הצ'ק ששלח הרבי לועד הקהל. הצילום נשלח לתושבי השכונה לעוררם לתרום להוצאות הועד

תפקידו של וועד הקהל בשכונת קראון הייטס הינו ניהול עניני שכונת המלך קראון הייטס, ייצוגם של היהודים תושבי השכונה מול העירייה וסיוע למוסדות ויחידים כאחד.

את חברי הוועד בוחר הציבור בבחירות הנערכות מידי שלוש שנים על פי תקנון מיוחד.

האחריות על בחירת החברים בוועד הינה בידי ארגון הנציגים המורכב מנציג לכל בית כנסת בשכונה.

זכות הבחירה הינה לכל יהודי נשוי, או רווק מעל גיל שלושים.

בדרך כלל מתקיימות הבחירות לוועד ביחד עם הבחירות לגבאי 770.

הרבי מייחס חשיבות עליונה לקיום הבחירות ואף במשך השנים אמר שתי שיחות קודש אודות החשיבות בקיום הבחירות וההשתפות בהן. כמו כן נתן הרבי שטר של מאה דולר כהשתתפות בבחירות.

מערכות בחירות[עריכה]

הבחירות האחרונות התקיימו בר"ח סיוון תשס"ט, ולכך קדמה מערכת בחירות סוערת בה נחלקו רבני השכונה האם יש להצביע בבחירות או לא. לבסוף הצביעו 924 תושבים ובחרו ארבעה מתוך עשרה מתמודדים לועד הקהל וחמישה מתמודדים לגבאים ב-770.

מיד לאחר מערכת הבחירות בשנת תשס"ט החלו בועד הקהל החדש בניסיונות לגשר בין רבני השכונה. לאחר מאמצים רבים ניגשו הרבנים לזבל"א בראשותו של אב"ד הרב אברהם רוזנברג שפסק, בין השאר, שלבחירות הקודמות אין שום תוקף ולכן צריכים לערוך בחירות חדשות.

הבחירות החדשות נערכו בר"ח תמוז תש"ע, בהשתתפות שיא של תושבי השכונה שחילקו את קולותיהם בין שלושה עשרה מתומדדים בוועד הקהל ותשעה מתמודדים לגבאות 770. היחיד שעבר את אחוז החסימה הוא זאקי תמיר, שמונה ליו"ר וועד הקהל; בין שלושת המועמדים הבאים אחריו - פישל אליעזר ברונשטיין, יוסף יצחק האקנער ושייע הכט, נערך בכ"ג תמוז תש"ע סיבוב שני, בו נבחרו לוועד ברונשטיין והאקנער.

הרכבי הועד במשך השנים[עריכה]

תשמ"ו - תשנ"ה[עריכה]

תשנ"ה - תשנ"ז[עריכה]

תשנ"ז - תשנ"ט[עריכה]

תשנ"ט - תשס"ב[עריכה]

תשס"ב - תשס"ה[עריכה]

תשס"ה - תשס"ט[עריכה]

תשס"ט - תש"ע[עריכה]

תש"ע - תש"פ[עריכה]