ויקטור עטיה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב ויקטור עטיה
מופיע כקוסם בפני ילדים בפעילות של בית חב"ד פסגת זאב בירושלים
עם קבוצת חיילים בחברון

הרב אביגדור ויקטור עטיה (יליד שנת תשכ"ג, 1963) הוא שליח הרבי בקרית ארבע-חברון, בעל קשר קרוב עם אוגדות הצבא המשרתות בעיר, מארח מידי ליל שבת בביתו עשרות חיילים, ומופיע בפעילויות של בתי חב"ד ברחבי הארץ כ'קוסם' דבר המאפשר לו להסיר מחיצות ודעות קדומות, ולהעביר את המסרים של הרבי בצורה קלילה וחוייתית.

קורות חייו[עריכה]

נולד בבת ים להוריו אסתר וחיים עטיה בכ"ח שבט תשכ"ג כילד במשפחה מסורתית יוצאי לוב ברוכת ילדים, ובצעירותו היה ספורטאי מצטיין.

בזמן שירותו בצה"ל חזר בתשובה והתקרב לחסידות חב"ד, ובעקבותיו התקרבו גם הוריו ושאר אחיו.

בהגיעו לגיל הנישואין נשא את רעייתו דבורה נחמה, בתו של הצייר החב"די ר' ברוך נחשון, התיישב בסמוך לחותנו בקרית ארבע והחל לשמש כשליח הרבי במקום.

במהלך שליחותו, גילה בעצמו כשרון של זריזות ידיים, והחליט לנסות ללמוד קסמים ואחיזת עיניים על מנת להופיע בקייטנות חב"ד בראשם הוא עומד. לאחר שהתמחה בתחום, החל לקבל בקשות רבות משלוחי הרבי ברחבי הארץ שיבוא להופיע גם בעירם בפעולות שמקיימים מטעם בית חב"ד, כשלהופעות אלו יש ערך מוסף המאפשר להעביר מסרים בצורה קלילה וחוייתית יותר על ידי הקוסם בעצמו.

בשנת תשס"ו פרצה שריפה בביתו, והאש נתפסה בבגדיה של בתו חיה מושקא בת השמונה שלא הצליחה להינצל מהשריפה ונפטרה. לזכרה, הקים הרב נחשון את 'בית חיה מושקא' הפועל כמרכז חב"ד בעיר. הבנין נפתח לפעילות עוד קודם השלמת חזית המבנה, ביום בת המצווה של חיה מושקא[1], ונחנך בכנס חגיגי בי"ט אב תשע"ב[2].

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' שניאור עטיה - פתח תקוה

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים