הועד למען שלימות העם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ממוזער ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
חברי הועד מגישים לראש הממשלה יצחק שמיר את עצומת המליון לתיקון חוק מיהו יהודי. מימין לשמאל: יו"ר הועד הרב שמואל חפר, חבר הועד הרב דובער חן, סיו"ר הוועד הרב טוביה בלוי וחבר הועד הפרטיזן ר' זושא וילימובסקי

הועד למען שלימות העם הוקם בהוראתו הישירה של הרבי בי"א ניסן תש"ל, על מנת ללחום בגזירת מיהו יהודי, יו"ר הועד ומיסדו היה הרב יהודה פלדי.

היסטוריה[עריכה]

במשך השנים נלחם הועד בכל דרך אפשרית על מנת לבטל את הגזירה.

הרבי נתן לוועד יחס מיוחד[דרושה הבהרה]. בהתוועדות שערך הרבי בכ' כסלו תשל"ז לאחר שיחה שנשא הרבי בעניין תיקון החוק, הזמין הרבי את יושב ראש הועד הרב פלדי דבר על הפעילות לתיקון החוק, על אף שהעבדה שבדרך כלל כמעט ולא אירע שיהיה מי שידבר בהתוועדות עם הרבי מלבד הרבי עצמו. בסיומם של דבריו אמר שאף כי הוא אינו רוצה לדבר על כך כדי שלא להפחיד את הקהל בכל זאת פעילות הועד זקוקה לתרומות, כשהרבי מעיר לו שלא יחשוש וידבר על כך[1].

הועד ערך במשך השנים עצרות ענק, קיים אירועים, הוציא עלוני הסברה וירחון, והפיק סרטים (בשנות השמונים!) על הגזירה.

נשיאות הועד[עריכה]

הנשיא המייסד: הרבי.

חברי הנשיאות בעבר: רבי שמחה בונים אלתר, האדמו"ר מגור, רבי משה פיינשטיין, הרב ברוך שמעון שניאורסון ראש ישיבת טשעבין, רבי שמחה עלברג, רבי משה יהושע הגר האדמו"ר מויז'ניץ, רבי יוחנן סופר האדמו"ר מערלוי, רבי אברהם יעקב פרידמן.

מזכיר הנשיאות: הרב אברהם שמואל לוין.

חברי הועד[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

סקירה על פעילות הועד - ראיון מיוחד עם יו"ר הועד ר' שמואל חפר

הערות שוליים