הגאולה האמיתית והשלימה (גיליון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מברשת לפסח.png ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הרבי מחזיק את העיתון בדרכו לאוהל
הגליון האחרון

עיתון הגאולה האמיתית והשלימה, (ידוע בשם "הגאולה") הינו עיתון, שיצא לאור בחודש סיון תנש"א. כחודש ומחצה לאחר השיחה הידועה של הרבי "עשו כל אשר ביכולתכם". הרב זמרוני ציק מבת ים החליט על הקמת אגודה שתעסוק בענייני הגאולה, ותוציא לאור עיתון בקביעות. האגודה נקראה: האגודה למען הגאולה האמיתית והשלימה.

בגליונות הובאו ראיונות אישיים, צופנים, רבנים על גאולה, סקר על משיח, ניסי מלחמת המפרץ, מדור הספרות, בעיות המים בישראל, סיפור ועוד נושאים רבים, אך הצד השווה בכולם היה הגאולה. לדוגמא: כותרות העלונים היו: "בקרוב ממש נהיה עדים להתגברות הניסים והנפלאות!", "אנו עומדים כעת על סף תחילת הגאולה", "להתכונן להכתרת המלך", "יש נביא בישראל", "על ארצות-הברית ושאר מדינות העולם להגדיל הסיוע כהכנה לגאולה" ועוד.

עיתון "הגאולה" יצא לאור שלושים ותשע פעמים. האחרון יצא בחודש אלול תשנ"ד, זמן קצר לאחר ג' תמוז תשנ"ד. בגליון האחרון אפשר לראות התייחסות ישירה למאורע של ג' תמוז, אם כי בצורה בהירה וברורה כי הכל נמשך כרגיל, וכל המאורע הזה אינו אלא נסיון שיימשך לרגע קט.

כיום יוצא העיתון תחת השם שיחת הגאולה המופיע מדי שבוע בכל קהילות חב"ד בארץ ובעולם.

עידוד הרבי להוצאת הגליון[עריכה]

העיתון מוגש לרבי
עיתון הגאולה שיצא לאור לאחר שיחת הרבי בחנוכה תשנ"ב, להוציא לאור מהדורת עיתונות מיוחדת אודות ביאת המשיח

העיתון השני נמסר לידיו של הרבי בעת חלוקת דולרים, והרבי נתן דולר עבור זה ואף בירך. למחרת, כשהרבי יצא לאוהל, הוא לקח את העיתון עמו.

לקיחת העיתון לאוהל שנעשתה בפומבי היוותה אות להתייחסותו החיובית של הרבי לעיתון ולפעולות האגודה בהפצת בשורת הגאולה.

במהלך החודשים הבאים הופיעו 39 גליונות אשר חוללו מהפך מחשבתי אצל חלק נכבד מהציבור הרחב (דתי והלא דתי כאחד) בכל הקשור לנושא הגאולה.

מאז, לכל אורך הדרך זכו המו"לים לתשובות עידוד מהרבי כמו "הזמן גרמא", וכן "הסכמה וברכה".

הרבי לא הפסיק לעודד, ולא רק זאת - אלא לאחר הכנסתה של הכותרת "יש נביא בישראל", הרבי הוציא תשובה מיוחדת של "ברכה והצלחה".

כדוגמא לכך: בגליון 22 שיצא לאור בחודש סיוון תשנ"ב, הכותרת הראשית היתה "ישראל מחכה לרבי", בפרפרזה על סיסמת המערך שנפוצה באותם ימי בחירות. בכותרת המשנה נכתב "יש לפקוח את העיניים - נפילתו של שמיר היא התממשות אזהרתו של הרבי מליובאוויטש - על יצחק רבין להפסיק מיד את הדיבורים על האוטונומיה". בעמוד הראשון הופיעה כותרת נוספת שעסקה בארמון למלך המשיח. גם על הגליון הזה הרבי נתן ברכה מיוחדת. "מענין - אומר הרב זימרוני - שבשיחה שהיתה לי עם המזכיר-הרב גרונר, הוא אמר לי שהברכה של הרבי היתה רק על העיתון ולא על שאר הדברים ששאלתי-ביקשתי אז".

הרעיון שמאחורי הגליון[עריכה]

הרעיון היה להפיק כותרות כמו כל עיתון אחר. להפיק עיתון שאי אפשר יהיה לקרוא אותו באדישות. עיתון שאי אפשר יהיה לעבור על ידו מבלי להתייחס; אפשר כמובן להסכים ואפשר שלא, אבל יהיו חייבים להתייחס. זה הקו החיצוני.

הקו הפנימי היה להראות שכל מה שעובר מול העיניים - קשור לגאולה. ארועים בינלאומיים, מדיניות חוץ ופנים, תופעות טבע כמו התפרצויות הר געש, ואפילו הצפתו של עמק החולה, קשורים לגאולה. כמו כן להמחיש כי מה שהרבי אומר על תופעות וארועים מסויימים, יש לזה ביטוי מעשי בעולם שלנו.

לעיתון "הגאולה" היו שלושים ותשע גיליונות כשהאחרון שבהם יצא בחודש אלול בשנת תשנ"ד.

על ההוצאה לאור של העיתון בפועל היה אחראי הרב יצחק רחימי.