דוד משה רוזנבוים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ר' דוד משה רוזנבוים מקרעטשניף

רבי דוד משה רוזנבוים מקרטשניף נולד בשנת תרפ"ה לאביו הצדיק הקדוש רבי אליעזר זאב רוזנבוים מקרעטשניף - סיגעט. חתן האדמו"ר רבי חיים מרדכי רוזנבוים מנדבורנא.

עבר את אימי מחנה המוות אושוויץ. עלה לארה"ק והתיישב ברחובות (אחר שהתייעץ על כך עם הרה"ק מוהר"א מבעלזא ועם החזון איש והם הסכימו לכך), בה הקים מרכז חסידי וישיבה בשם "שערי אליעזר" על-שמו של אביו הק'. השפעתו היתה גדולה. התפרסם במיוחד במופתיו ונהרו אליו המונים כדי לזכות להתברך מפיו הק'. כן נודע בדרכו המיוחדת להלביש את המופתים בדרך הטבע ונהג לתת רפואות מיוחדתו לבעלי מחלות מסוימות. את עבודת קודש זו למד מאביו הק' שהנחיל אותה במיוחד לבנו חביבו - הינוקא קדישא. נסתלק בט"ו תמוז תשכ"ט באמצע מסע לקברי אבותיו הק' ברומניה.

התבטאויותיו של הרבי על רד"מ[עריכה]

פעם התבטא הרבי באוזני המזכיר ר' לייבל שיחי' גרונר על רד"מ ש"הוא מהאחרונים שקרבו יהודים לאביהם שבשמים כדרך הבעש"ט"... (עושה מופתים כתלמידי הבעש"ט בזמנם...) לאחר פטירתו התבטא הרבי כי הוא היה "מהיחידים בדורנו שקירב יהודים באהבת ישראל כדרך הבעש"ט"[דרוש מקור].

התבטאויותיו של רד"מ על הרבי[עריכה]

נינו שיח' של רד"מ סיפר ששמע מאביו האדמו"ר מקרטשניף כשיצא להם לדבר יחד עם רד"מ על אונברסיטות אמר רד"מ שהרבי הוא מהיחידים אי פעם שיכול להיות באוניברסיטה ולהישאר צדיק.