דודו פישר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דודו פישר ב770

דודו פישר (יליד שנת תשי"ב) הוא זמר, שחקן וחזן המקורב לחסידות חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ט חשון תשי"ב להוריו מיכאל ומרים פישר, ולמד בישיבת נחלים הסמוכה לפתח תקווה, עיר מגוריו.

אימו נולדה בריגא בשנת תרצ"ב, תוך סיכון רב ליולדת, בברכת הרבי הריי"צ שבישר לאחותה: "השם יתברך זאל אייך עלפין עס זאל זיין אלעס כשורה, און איר זאלט געבארין א געזונטע לעבעדיקע קינד" (השם יתברך יעזרך שהכל יהיה כשורה, ותלדי ילד חי ובריא). את צילום המכתב הוא נושא עמו לכל מקום בעולם.

במשך שנים רבות שימש חזן בבתי כנסת גדולים ומרכזיים בארץ. בשנת תשמ"ז גילם את הדמות המרכזית במחזמר בינלאומי שהתארח בארץ ישראל, ולאור הצלחתו התבקש להופיע גם בארצות הברית בתפקיד זה. בתחילה סירב לאור הקושי בשמירת שבת בתפקיד, אולם לאחר שקיבל הבטחה שההופעות תתקיימנה בימי החול בלבד, אישר את השתתפותו.

כשהגיע לארצות הברית, התברר לו כי ההבטחה אינה ברת ביצוע, והחליט לבקש את ברכת הרבי. לשם כך, קיבל על עצמו סנדקאות בארגון ברית אברהם, שזיכתה אותו לעבור יחד עם הנימול אצל הרבי. הרבי בירך אותו: "האלט זיך שטארק מיט אידישקייט, און אלץ וועט זיין בסדר" (אחוז חזק ביהדותך, והכל יסתדר). ואכן, היתה זו הפעם היחידה שהצליח להופיע בחו"ל מבלי לחלל את השבת.

מאז צבר קריירה רבה כשחקן בהצגות וסרטים יהודיים חינוכיים.

בשנת תשע"ו התארח בכינוס השלוחים העולמי ב770, ובמעמד ה'באנקעט' שנערך במוצאי שבת קודש, סיפר את סיפורו והרקיד את השלוחים בניגוני חב"ד ושירת יחי אדוננו.

בין דבריו בכינוס אמר: "זו פעם ראשונה שאני נמצא ב–770 באווירה הזאת של הצפיפות... כשאני חושב על מה שקרה כאן בשבת, אני נפעם. הרי אילו הייתי עומד בתור בבנק, ומישהו היה נותן לי ‘בום' כזה — סביר להניח שהייתי מסתובב והוא היה חוטף… אבל רבותיי, אני רוצה לומר לכם: אתמול בלילה והיום בבוקר, כשהלכתי כאן ב–770 וקיבלתי את הדחיפות והמכות האלה, כל דחיפה הייתה כמו ליטוף של הרבי... החוויה שהייתה לי כאן השבת, הייתה מעל–ומעבר. אם כתוב במשנה ‘לא אמר אדם צר לי המקום שאלין בירושלים', אני יכול לומר בפה מלא: לא אמר אדם צר לי המקום לבוא ל–770 בשבת הזאת, שבת מברכים של כינוס השלוחים!"

בשנים האחרונות החל להתקרב לדרכי חסידות חב"ד וללימוד תורת החסידות, כשהוא לומד בחברותא קבועה עם הרב יוסף חיים גינזבורג מרמת אביב.

קישורים חיצוניים[עריכה]