בני נח ברזיל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אחד מהסמינרים לבני נח
ספר מנהגים והליכות וסידור לבני נח בהוצאת הארגון

בני נח ברזיל הוא ארגון הפועל על מנת להפיץ את שבע מצוות בני נח ולתת מענה לקהילת 'בני נח' ההולכת ומתפתחת בשנים האחרונות.

הארגון הוקם בשנת ה'תשע"ב על ידי הרב יעקב גרנשטט העומד בראשו. לארגון יש כ-50 סניפים - קהילות ברחבי מדינת ברזיל ומחוצה לה, של גויים שעזבו את הנצרות, מאמינים בה' אחד, ומחכים להתגלות הרבי מלך המשיח.

רקע[עריכה]

בשנת תשע"ב החל הרב גרנשטט, על פי דברי הרבי שניתן ללמוד עם גויים את שער היחוד והאמונה למסור קורס של שיעורי קבלה בנושא.

תוך זמן קצר, בגלל הביקוש הגבוה לקורס, החל למסור סדרת שיעורים באינטרנט בנושא שבע מצוות בני נח. השיעורים הראשונים התמקדו רק בשבע המצוות, אך עד מהרה התברר שישנם אלפים של גויים שעזבו את הנצרות ומגדירים את עצמם "בני נח" והם מחפשים הדרכה בעבודת ה'. כחלק מהחיפוש שלהם אחרי רוחניות הם מבקשים לקיים מצוות נוספות מעבר לשבע המצוות שלהם.

הרב גרנשטט בדק את הנושא לעומק עם רבנים מורי הוראה[1] ונמצא, שהרמב"ם פוסק מפורשות שבן נח שרוצה לקיים מצווה משאר מצוות התורה כהלכתה כדי לקבל שכר אין מונעים אותה הימנו. מלבד שתי מצוות שמירת שבת ולימוד תורה.

גם הרדב"ז כותב מפורשות שאם ירצה הנכרי לקיים אחת המצוות התורה כמי שאינו מצווה ועושה, לא רק שאין אנו מונעים אותו מכך, אלא אף יקבל שכר על מעשיו כדין כל אינו מצווה ועושה שקיבל עליו לעשות ובלבד שיגלה דעתו שאינו עושה זאת מחמת חיוב. יחד עם זאת, לדעת הרדב"ז, יש למנוע מהם לקיים מצוות הטעונות קדושה וטהרה כמו מזוזה ותפילין.

כך קמה לה למעשה קהילה גדולה של גויים שחלקם כלפי חוץ נראים כיהודים לכל דבר, המאמינים בה' אחד וכל הפעילות איתם חדורה באמונה בהתגלות הרבי מלך המשיח.

פעולות הארגון[עריכה]

  • סמינר בני נח - מידי כמה חודשים הארגון מקיים ימי עיון לבני נח בו מרצים רבנים בכירים מרחבי העולם[2].
  • שיעורים והרצאות – שיעור שבועי שמועבר בשידור חי ונצפה בעשרות אלפי בתי אב וכן שיחות וועידה עולמיות.
  • הוצאה לאור – הארגון מוציא לאור ספרי לימוד וקריאה וכן הוציא לאור סידור תפילה עם הקטעים הרלוונטים לבני נח. בין הפרוייקטים העתידיים נמנה שולחן ערוך לבני נח, שיתן כללים ברורים ומפורטים על סדר היום והמצוות השונות שבני נח יכולים לקיים.
  • אתר אינטרנט – הארגון מפעיל אתר אינטרנט וכן פעיל באמצעי המדיה השונים.
  • בית ספר אינטרנטי לילדים - בית ספר מקוון בימי ראשון, המוסר שיעורים ומקיים פעילות עם עשרות ילדים מכל רחבי ברזיל. על ידי הרב מיכאל זאב טבצ'ניק.

לקריאה נוספת[עריכה]

הברזילאים חוזרים לדת האמת - בית משיח גיליון 1094.

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. בעיקר עם הרב משה קורנוויץ הבקי בנושא.
  2. בין הרבנים שמתעסקים בעניין ניתן למצוא את הרב בעז קלי, הרב נדב כהן, הרב משה קורנוויץ, הרב יצחק ברונר ועוד.