בועז לרנר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב בועז לרנר

ר' בועז לרנר (תשי"ב, 1951 - ט"ו אייר תשע"ה), היה חסיד חב"ד שליח הרבי, מומחה למקוואות, טייס בחיל האוויר לשעבר ועסקן ציבורי בקהילת חב"ד בקרית מלאכי.

תולדות חיים[עריכה]

הרב לרנר בבדיקת מקווה בקריית אונו
מצבת הרב לרנר

נולד ברמת גן בג' כסלו תשי"ב להוריו יהודית ועזרא לרנר.

בשנות שירותו בצה"ל התנדב בחיל האוויר, הוכשר כטייס במגמת קרב ושירת בזמן מלחמת יום הכיפורים תחת פיקודו של תא"ל במילואים יפתח ספקטור.

לאחר שירותו הצבאי נחשף לתורת החסידות, החליט לחזור בתשובה והחל להשתתף בשיעורי חסידות באופן קבוע, עד שהפך לחסיד.

פעילות ציבורית[עריכה]

הרב לרנר היה ידוע כמומחה בעל שם עולמי למקוואות, בעיקר בשיטת חב"ד, ונסע תדיר למקומות נידחים בעולם, לסייע בבניית ופיקוח מקוואות. בסך הכול בנה והכשיר לרנר מאות מקוואות במקומות שונים בעולם, ושימש כבא כוחם של רבני חב"ד בארץ.

הרב לרנר השתתף בעסקנות ציבורית לטובת הקהילה בנחלת הר חב"ד, ובין הפעולות בנה את המקווה נשים בנחלת הר חב"ד, ייסד את שכונת חב"ד נחלת מנחם (נחלת מנחם א' ונחלת מנחם ב') בקריית מלאכי, בנה בית כנסת חב"ד בשכונה ומקווה לגברים המפואר ביותר באזור.

הרב לרנר המציא מספר פטנטים המסייעים למבצעים השונים, כמו 'ערכת מגן' הכוללת חת"ת קטן וקופת צדקה לרכבים שהורכבו באלפי אוטובוסים של תחבורה ציבורית. וכן 'ערכת שמירה והצלה' ערכה לחיילים הכוללת חת"ת קטן וקופת צדקה, הערכה חולקה בעשרות אלפי עותקים לחיילים.

כן המציא מספר פטנטים בתחום המקוואות, במהלך עיסוקו בהלכות אלו ובבדיקת מקוואות ברחבי העולם.

הרב לרנר עמד בראש ארגון "עזרת חיה מושקא".

בט"ו אייר תשע"ה, נסע לחנוכת מקווה חב"ד בפיליפינים, נפטר בפתאומיות במהלך התוועדות מדום לב והוא בן 64 שנים.

משפחתו[עריכה]

חיבורו[עריכה]

בשנת תשע"ד הוציא לאור קונטרס "מקווה על גבי האוצר", בעניין מקווה בור על גבי בור כשיטת חב"ד לפי תקנת הרבי הרש"ב. בקונטרס סקירה על השתלשלות הדברים שהביאו לתקנת הרבי הרש"ב, וביאורים של הרבי לאורך השנים על תקנה זו. גם ניתנים הוראות למעשה בפועל באופן הכשרת מי העיר במקוה על גבי האוצר כפי הוראות הרבי הרש"ב והרבי מלך המשיח.

קונטרס זה היה אמור להוות תדפיס, מתוך ספר שהיה אמור לצאת. אך עקב פטירתו נעצרה יוזמה זו.

קישורים חיצוניים[עריכה]