אריה קדם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב אריה קדם נואם בכינוס שארגן מטה משיח (י"א בניסן תשס"ח)

הרב אריה (ארי) קדם הוא רב בית הכנסת "בית דוד ורפאל" לצעירים בשיכון חב"ד לוד, ר"מ בישיבת תומכי תמימים לוד ועורך השבועון "הגאולה מעניין ועכשווי".

תולדות חיים[עריכה]

הרב קדם נולד בכ"ז מנחם אב תשל"ה בחיפה. בגיל שנה וחצי חזרה אמו בתשובה והתקרבה לחב"ד. בעקבות כך שלחה את אריה להתחנך בתלמוד תורה של חב"ד קרית שמואל. בבחרותו למד בישיבה קטנה בתומכי תמימים לוד (תשמ"ט-תשנ"א) ובישיבה גדולה בתומכי תמימים מגדל העמק (תשנ"ב-תשנ"ד) בסיומם המשיך, בשנת תשנ"ה, לשנת הקבוצה ב-770.

בשנת תשנ"ח נשא את רעייתו נחמי, בתו של הרב חיים אשכנזי. לאחר נישואיו מונה למשיב בגירסא (לשיעור ב') בישיבת תומכי תמימים לוד ובהמשך כר"מ בעיונא (לשיעור א'), תפקיד בו הוא משמש עד היום.

בשנת תשע"ג מונה הרב קדם לרב בית הכנסת לצעירים "בית דוד ורפאל" בשיכון חב"ד לוד. במסגרת תפקידו הוא מפקח על התנהלות בית הכנסת, מייעץ למתפלליו, מוסר שיעורים בהלכה וחסידות ומתוועד בו מידי שבת (יחד עם משפיע בית הכנסת הרב זושא פויזנר).

בד בבד, עם הקמת העלון "הגאולה מעניין ועכשווי" מונה הרב קדם לעורכו. במסגרת תפקידו כותב הרב קדם את המדור "נקודה למחשבה" ועורך את שאר המדורים. כמו כן, ערך הרב קדם את סדרת החוברות "התוודעות" בענייני גאולה ומשיח (בהוצאת מטה משיח בארץ הקודש).

הודות לכשרונו הרטורי ולידיעותיו הנרחבות הרב קדם הוא מרצה ומתוועד מבוקש בקהילות ובתי חב"ד בארץ, בייחוד בענייני גאולה ומשיח. הוא שימש גם כמרצה בסמסטר הראשון של בית הספר לתורת הגאולה.

קישורים חיצוניים[עריכה]