אני אמרתי אלקים אתם (ניגון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ניגונים שחוברו על פרק התהילים של הרבי
אורך ימים · הרנינו לאלקים עוזנו · מזמור שיר ליום השבת · רועה ישראל האזינה · בך ה' חסיתי · כמופת הייתי לרבים · אבוא בגבורות · תרננה שפתי · יפרח בימיו צדיק · ואלוקים מלכי מקדם · וכל קרני רשעים אגדע · נודע ביהודה אלוקים · אתה הא-ל עושה פלא · וינחם לבטח · ויבחר בדוד · ואנחנו עמך וצאן מרעיתך · וידעו כי אתה · אני אמרתי אלוקים אתם


אֲנִי אָמַרְתִּי: ניגון חסידי הגדוש במרץ וחיות, שמחה ובטחון בה'. ניגון זה הוא השני בסדרת הניגונים שהולחנו במיוחד לרגל יום הולדתו של הרבי.

הניגון הולחן לקראת יום ההולדת ה-81 של הרבי בי"א ניסן בשנת תשמ"ג. כקודמו (הניגון הרנינו לאלוקים) הולחן גם ניגון זה על ידי הרב פייטל לוין.

מילות הניגון הם:

אֲנִי אָמַרְתִּי אֱלֹקִים אַתֶּם, וּבְנֵי עֶלְיוֹן כֻּלְכֶם: קוּמָה אֱלֹקִים שָּפְטָה הָאָרֶץ כִּי אַתָּה תִנְחַל בְּכָל הַגוֹיִם
תהלים פ"ב פסוקים ו, ח

משמעות תיבות הניגון: אסף המשורר אומר לבני ישראל בשמו של הקדוש-ברוך-הוא: בעת מעמד הר סיני, נתתי לכם את התורה והמצוות על מנת שבזכותם תהיו כמלאכים שאין מלאך המות שולט בהם! המשורר חוזר ופונה אל ה' ומבקש: קומה ה' (הלא אתה הוא ה' אשר בראת את הארץ והיא שלך לעולם), קיים והעמיד את הארץ על ידי שתשפוט בעצמך דין עני ואביון. (ע"פ מצודת דוד ועוד מפרשים)