אליהו סורקין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב סורקין נואם בכנס ב-770
בעבודתו כמנהל מחלקת טיפול נמרץ ב'איכילוב'

פרופסור אליהו סורקין הינו חסיד חב"ד, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית הרפואה 'מעייני הישועה' בבני ברק, ובעבר ב'איכילוב' בתל אביב.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בפריז, בשנות ילדותו לא התוודע לדבר היותו יהודי עד כדי כך שבהגיעו לגיל מצוות ביקש מהוריו שיערכו לו טקס בכנסייה משסרבו הוריו לבקשתו התאכזב קשות, להוריו לא נותר אלא לגלות לו את דבר היותו יהודי שמבטא את היותו שונה משאר העמים אך לא ידעו להסביר מה יחודו של העם היהודי.

חיפוש שורשים[עריכה]

מאז התוודע לדבר היותו יהודי החל במסע ארוך של חיפוש אחר שורשיו היהודים שבעטיו התחיל לחוש זיקה לארץ ישראל. ובתשכ"ז בעת מלחמת ששת הימים פנה לסניף הסוכנות היהודית בצרפת והציע את התנדבותו, משנתקל באדישות נסע באופן עצמאי לישראל והרגיש הרגשה עילאית בעת ביקורו בארץ. לאחר תום המלחמה שב לצרפת תוך שהוא מרגיש את שייכותו לעם היהודי, אך עדיין לא היה לזה משמעות מעשית. והחל ללמוד את לימודי הרפואה ולאחר מכן לשמש כרופא כשמעת לעת הוא מתקדם במעמדו הרפואי.

עליתו לארץ[עריכה]

בהמשך הגשים את חלומו ועלה לארץ הקודש ושימש כרופא בכיר במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה והיה משוייך לקהילת עולי צרפת, לאחר מכן עבר להתגורר ברעננה שם שלח את ילדיו ללמוד ברשת המזרחי אך חש עדיין בחסר.

ההתקרבות לחב"ד[עריכה]

כשעבר להתגורר ברעננה נפגש בשליח הרבי בעיר - הרב אליהו שדמי ובעקבות שיחותיו עימו רשם את ילדיו לחינוך חב"ד, וכן החל להשתתף בשיעורי תניא ובהתוועדויות עם הרב ראובן דונין, וכתוצאה מכך התגבשה אצלו ההחלטה להשתייך לחסידות חב"ד.

נסיעתו לרבי[עריכה]

לאחר תחושתו הקשה עקב פטירתו (בחודש אב תשס"ב) של הרב דונין (שהיה משפיעו). זכה לראות בחלום את הרבי ובעקבות כך נסע ל770.

קישורים חיצוניים[עריכה]