איגוד המשפיעים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כינוס המשפיעים השלישי. נואם: היו"ר הרב שמואל גרייזמן

איגוד המשפיעים הוקם ביום הבהיר ב' אייר תשמ"ז ביוזמתם של הרב שמואל גרייזמן והרב זמרוני ציק. האיגוד נמצא תחת חסות אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש.

כינוסי המשפיעים[עריכה]

על הזמנה שנשלחה על ידי הנהלת "איגוד המשפיעים" לרבי לרבי מתאריך כ"ג ניסן תשמ"ז אודות ההכנות לכינוס המשפיעים הראשון, ענה הרבי בכתב יד קודשו "ואזכיר על הציון לתוספת הצלחה על המשוער הוספה מרובה כו' ויבשרו טוב".

לקראת הכינוס הראשון הוציאו את "קובץ המשפיעים" הכולל בתוכו קטעי שיחות של הרבי אודות תפקיד המשפיעים וכן הוראות ברורות של הרבי בקשר לתפקיד של משפיע.

הקובץ נערך על ידי הרב משה מרינובסקי והוגה על ידי הרב מרדכי מנשה לאופר. על כך הרבי הוסיף בכתב יד קדשו: "בטח על ידי עוד א' מתאים. ועפ"י מש"כ עפ"י שניים גו'".

כאשר הרבי נסע לאוהל - הוציא את הקובץ ועיין בו במשך הנסיעה.

לקראת כינוס המשפיעים השני הוציאו חוברת נוספת ובה לקט משיחות הרבי בענייני מגביות צדקה ועוד. תשובת הרבי על החוברת היתה: "נת' ות"ח והזמן גרמא כו' אזכיר עה"צ".

קובץ המשפיעים חלק ב' הוכן על ידי הרב מרדכי מנשה לאופר והוגה על ידי ר' יעקב גלבשטיין ור' יעקב שוסטרמן.

גם על דו"ח הכינוס וההזמנה לכינוס - ענה הרבי תשובות. על ההזמנה לכינוס ענה "אזכיר עה"צ" ועל הדו"ח שהוגש "נת' ות"ח והזמן גרמא כו' אזכיר עה"צ".

עידוד הרבי לחברי האיגוד[עריכה]

חלק מהמשפיעים שנתמנו קיבלו מידיו הקדושות של הרבי את קונטרס אהבת ישראל עם חתימתו הק', ביניהם הרב ראובן דונין, הרב ישעיהו הרצל, הרב זמרוני ציק וכן השלוחים לארץ הקודש משנת תשל"ח.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]