איגוד הכהנים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קובץ:לוגו איגוד הכהנים.jpg
לוגו איגוד הכהנים

איגוד הכהנים (או מכון איגוד הכהנים) הינו מכון חינוכי שהוקם למען הכנת הכהנים בני אהרן לביאת המשיח.

ייסוד האיגוד[עריכה]

האיגוד הוסדה כארגון כעמותה רשמית (ארה"ב) ללא מטרות רווח בקיץ שנת תשע"ה על ידי הרב פרץ רבקין. בין חברי האיגוד נמנים הרב ישראל אפרים כ"ץ-שורפין, הרב שמחה כהן (מסאמפארד היל, לונדון) והרב חיים אליה-ו כהן (ממאנסי).


פעילות האיגוד[עריכה]

מכון איגוד הכהנים ריכז את כל פעילות הכהונה בארצות הברית על ידי הקמת אתר האינטרנט Kehuna.org. בעיקר עוסקת האיגוד במצוות השייכות לכהנים ושאר ענייני כהונה כגון חקירת ייחוס הכהנים בימינו ופרסום מצוות השייכות לכהנים, כגון מצוות הכהנים לתקוע בחצוצרות של כסף וחינוך על מנהגי ברכת כהנים ופדיון הבן. חברי האיגוד נפגשו עם חברת הOU בארצות הברית לבקש יישום על מצוות נתינת הזרוע, לחיים וקיבה מכל בהמה הנשחטת לכהן, תוצאת הפגישה הייתה שחברת הOU יפעילו תשומת-לב למצווה באלו המשחטות שהבהמות שייכות ליהודים.

הוצאת ספרים[עריכה]

האיגוד זכתה להוציא שני ספרים חשובים על ענייני הכהונה;

  1. פירוש משפט הכהנים על שולחן ערוך יורה דעה סימן סא. הספר עוסק במצוות נתינת הזרוע, לחיים וקיבה מכל בהמה הנשחטת לכהן, ומתרכז על שייכות המצוה בזמן הזה אפילו בחוצה לארץ וכן על פסק דין השולחן ערוך שעצם חלקים הללו אסורים באכילה לישראל.
  2. פרשת נגעי עור אדם על חומש ויקרא פרק יג הספר נחשב כמיוחד במינו והיסטורית שכולל תמונות אמיתיות כיצד נראה נגע הצרעת. הספר זכתה לפרסום רב ודברי המלצה ועידוד מכמה רבנים חשובים.הערות שוליים