אורי בן שחר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב אורי בן שחר

הרב אורי בן שחר (ח' אב תרפ"ו - י"ז אלול תשס"ז, 1926-2007) היה פעיל ראשי ברשת אהלי יוסף יצחק בארץ הקודש, מנהל בית ספר חב"ד ביפו, יושב ראש המועצה הדתית בכפר חב"ד, וראש כולל תפארת זקנים לוי יצחק בתל אביב.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בט"ו מנחם אב תרפ"ו למשפחה חסידית בראשון לציון והתקרב לחסידות חב"ד על ידי המשפיע ר' חיים שאול ברוק שהכניס אותו אותו ללמוד בישיבת אחי תמימים תל אביב.

בתחילת שנת תש"ח נסע יחד עם חברו ר' נתן גוראריה לאדמו"ר הריי"צ[1] ללמוד בישיבת תומכי תמימים 770, בחודש סיוון נסע למרכז שליחות בארצות הברית. בתש"ט חזר לארץ הקודש והחל להתנדב ביד לאחים.

בתשי"א היה מראשוני פעילי רשת אהלי יוסף יצחק בתשי"ב התחתן עם מרת רבקה בתו של הרב ישכר דוב ליפשיץ, בשלהי שנת תשי"ב הקמו ארבע בתי הספר הראשונים על ידי רשת אהלי יוסף יצחק ונקרא לנהל את בית הספר של הרשת - ביפו, בשלהי תשי"ח נסע בברכתו של הרבי להקים בית ספר במושב ברוש, בסוף שנת תשי"ט חזר לנהל את בית הספר ביפו במשך שלושים ושלוש שנה ניהל את בית הספר, בתשמ"ד יצא לגמלאות ומונה לחבר במרכז חב"ד תל אביב; בגמ"ח חב"ד תל אביב; גבאי בבית כנסת גאולת ישראל וראש כולל תפארת זקנים לוי יצחק בתל אביב. בתשמ"ו התמנה ליו"ר וועד הרוחני בכפר חב"ד, כמו כן כיהן במשך שנים רבות יו"ר מועצה דתית בכפר חב"ד.

בערב שבת י"ז אלול תשס"ז נפטר.

משפחתו[עריכה]

  • בנו ר' דב בן שחר, כפר חב"ד
  • חתנו הרב יעקב רייצס, יסוד המעלה
  • חתנו הרב נפתלי גרינפלד, קראון הייטס
  • חתנו הרב משה רוזנפלד, כפר חב"ד

ספריו[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

  • בית משיח, גליון 616 עמוד 92

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. במסע רווי תלאות, שנדפס אחר כך תחת הכותרת "אלה מסעי" בבימות שונות