אופנועי הגאולה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-dialog-question.svg.png חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעת מניח/ת תבנית זו. אתם מוזמנים להרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, או להסביר את חשיבותו בדף השיחה שלו.
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך, הערך יימחק (ניתן לראות מתי הוצבה התבנית בהיסטוריית הדף).
אופנועי הגאולה.jpg

אופנועי הגאולה הוא מיזם חדשני להפצת בשורת הגאולה ביוזמתו של ר' מאיר צמח, שליח הרבי בשכונת עין התכלת בנתניה.

האופנועים מושכים את העין בשל עיצובם המקורי והמוזיקה איתה נוסעים, ומעוררים את הקהל בציפיה לביאתו של מלך המשיח. האופנועים מפוזרים ברחבי הארץ אצל שלוחי הרבי ומשמשים אותם בניידות בפעילות ה"מבצעים" השונים תוך פרסום משיח. האופנועים מובילים את השיירות של ניידות חב"ד בחגי ישראל.

המיזם החל בשנת תשע"ד, וקיבל חשיפה תקשורתית רחבה.

עיצוב האופנוע[עריכה]

אופנוע הגאולה 2.PNG

האופנוע מתוכנן ומעוצב בצורה שתספק את כל הצרכים של השליח המתעסק במבצעים. האופנוע מאובזר במערכת הגברה למוזיקה חסידית, מטען קטן עבור תפילין ודברים נלווים וקופסא למגבעת.

האופנוע צבוע כולו בצבע הצהוב, הצבע המזוהה ביותר עם "משיח". את הסלוגן המלווה את האופנועים "סע אחרי לגאולה" יזם הרב יוסי גינזבורג, ראש ישיבת חב"ד רמת אביב.

האופנועים הובאו לארץ על ידי חברת ניפוניה ומרכז מכירות הרכב 4 גלגלים בנתניה.

ערב ההשקה[עריכה]

בב' באדר א' תשע"ד נערך ערב השקה ל-11 אופנועים הראשונים, במרכז המכירות שייבא את האופנועים. קודם לאירוע הוסבה החנות לאולם אירועים,

גולת הכותרת של ערב ההשקה היה הקרנת הקליפ על פעילות האופנועים בהפקת חברת המדיה החב"דית "עולם ומלואו".

באירוע השתתפו האמנים שולי רנד ואבי פיאמנטה.

פריסת האופנועים[עריכה]

כשהחל המיזם הובאו לארץ 11 אופנועים שתוך זמן קצר נקנו כולם על ידי שלוחים בערים השונות, כשרק הבית חב"ד בהרצליה קנה ארבעה. מאוחר יותר הגיעו שבעה נוספים, ולפני י"א ניסן הגיעו עוד ארבעה.

כל האופנועים מפוזרים ברחבי הארץ ונמצאים בערים כמו, ירושלים, תל אביב, הרצליה, נתניה, רמת גן, צפת ועוד. בתאריכים מיוחדים בהם עורכים ניידות חב"ד שיירות ברחבי הארץ מצטרפים כלל האופנועים לשיירה כמובילים.

בדינר חגיגי שהתקיים בחודש אייר תשע"ה הושק האופנוע החמישים שהצטרף לצי של "אופנועי הגאולה".

בשנת תשע"ו החלו לצאת אופנועים גם לחו"ל, חלק מהמקומות הם בית משיח פורט לודרדיל שבפלורידה ופלאיה דל קרמן שבמקסיקו.

קישורים חיצוניים[עריכה]