אברהם מיידנצ'יק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ר' אברהם מיידנצ'יק (משמאל) עם שר החינוך מר יואב גלנט

הרב אברהם (אברמי) מיידנצ'יק הינו שליח הרבי ליישובי גן נווה[1] חבר פעיל באגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, וחבר הנהלה בהתאחדות החסידים. לרב מיידנצ'יק קשרים ענפים עם צמרת השלטון בישראל, והוא רואה בעצמו כממשיך דרכו של סבו - ר' שלמה מיידנצ'יק, דבר שמתבטא בעיקר במסגרת פעילותו בבית חב"ד לאישי ציבור.

תולדות חיים[עריכה]

ר' אברהם מיידנצ'יק נולד בכפר חב"ד בשנת תש"מ להוריו ר' צבי הירש ובלה מיידנצ'יק, בבחרותו למד בישיבת תות"ל לוד ובישיבה גדולה בצפת, בשנת תשס"א לאחר שגמר את לימודיו בישיבת תות"ל בצפת נסע לשנת ה'קבוצה' שלו

לאחר שגמר את שנת הקבוצה חזר לארה"ק ועזר ביחד עם בני משפחתו לסבו - ר' שלמה מיידנצ'יק בניהול העניינים באגו"ח, וכתוצאה ישירה מכך נלווה אל סבו למקצת מפגישותיו עם ראשי צמרת המדינה, וכך קנה לו ידידים בצמרת השלטון בישראל. לאחר פטירתו של ר' שלמה מיידנצ'יק בט"ו בניסן תשס"ד מונה לכהן כחבר פעיל באגו"ח[דרוש מקור], ובמסגרת זו הקים ביחד עם דודו ר' ישראל מיידנצ'יק ובן דודו ר' מנחם מענדל בליניצקי את בית חב"ד לאישי ציבור הפועל אצל חברי כנסת ואישי ציבור בישראל מכל גווני הקשת הפוליטית.

בשנת תשס"ח נשא את רעייתו מרת סימה לבית משפחת ברינסון, וקבע את מגוריו בכפר חב"ד. בשנת תשע"ו עבר להתגורר ביישובי גן נווה, ולאחר מכן קבע את מגוריו בראשון לציון, ומשם ממשיך את הפעילות ביישובי גן נווה.

הערות שוליים