אברהם טאוב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ר' אבי טאוב בתפילה מעתיר לקונו
ר' אבי טאוב ור' דוד נחשון בציון אדמו"ר האמצעי, בניעז'ין, מקריאים את הפסק דין

אברהם (אבי) טאוב הינו איש עסקים, חסיד חב"ד, יסד את חברת "שפע ימים" (א. ט. מ.) בע"מ (Shefa Yamim (A.T.M.) Ltd). ומאז הקמתה בחודש טבת תשנ"ט הוא משמש כמנכ"ל החברה.

יחס מיוחד מהרבי[עריכה]

אבי נולד ביום ז' בתמוז שנת תשי"א בעיר נתניה. אביו היה יהלומן וגם אבי עוסק משחר ילדותו בתחום היהלומים, אבנים יקרות ותכשיטים.

בשלהי שנות הלמד"ים הפך לחסיד של הרבי ממנו זכה ליחס מיוחד ואישי. את יחסו לאבי הביע הרבי בביטוי נדיר ומיוחד - בתשובה לשאלה לגבי אבי ששאל איש העסקים לוי לבייב ענה הרבי: (בתרגום חופשי מרוסית) "הוא החבר הקרוב והחזק שלי".

שליחויות חשאיות[עריכה]

יחד עם חברו הקרוב ושותפו הרב דוד נחשון נשלחו על ידי הרבי לשליחויות שונות חשאיות ומסווגות בעניינים שונים בארץ וברחבי העולם.

באמצע שנות הממי"ם נשלחו למסעות מתמשכים, על פני 5 שנים, אל מאחורי מסך הברזל הסובייטי במסווה של אנשי עסקים, על מנת לתחזק ולהגדיל את התשתית של המחתרת היהודית-חב"דית ששמרה לאורך שנות הדיכוי על הגחלת היהודית ברחבי רוסיה הקומוניסטית.

בהתאם להוראות מפורטות שקיבלו מהרבי בשנת תשמ"ח בנו השנים ברחבי ברית המועצות את האוהלים והציונים של אדמו"רי החסידות בכלל ואדמו"רי חב"ד בפרט.

בשנת תנש"א נשלח יחד עם הרב דוד נחשון כ"שלוחי בית-דין" של רבני חב"ד מרחבי העולם - בהסכמתו ובברכתו של הרבי - לשליחות סודית לכל ציוני אדמור"י חב"ד ברוסיה, על מנת להקריא שם את פסק הדין הקובע שהרבי הוא מלך המשיח ועליו להתגלות לעיני כל העולם.

ניידות חב"ד[עריכה]

מאז השנים הראשונות של הקמת ניידות חב"ד בארץ הקודש מלווה אבי טאוב את הארגון מהפן הכלכלי והארגוני כחבר וועד ההנהלה, ואף סייע במהלך שנות הממי"ם בקניית כמה ניידות מכספו הפרטי.

יחד עם ר' דוד נחשון החל את קמפיין "ברוך הבא מלך המשיח" בחנוכה תשנ"ג ומאז עשו ועושים רבות בפרסום זהותו של הרבי כמלך המשיח ופרסום בשורת הגאולה.

מרכז ממש נתניה[עריכה]

בשנת תשנ"ח הקים את בית הכנסת ובית המדרש מרכז ממש נתניה - במטרה להתמקד בהפצת בשורת הגאולה וזהות הגואל - הרבי מלך המשיח שיל"ו.

במרכז מתקיימת פעילות יומיומית המנוהלת על ידי הרב של מרכז ממש, בנו של אבי הרב יוסף יצחק טאוב - הכוללת הן תפילות פעילות תורנית וחסידית, שיעורי גאולה ומשיח, כמו גם כולל ערב מידי יום לאנשי עסקים.

שפע ימים[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – שפע ימים

בשנת תשנ"ח ייסד אבי טאוב את חברת שפע ימים שהוקמה על בסיס נבואתו של הרבי שנאמרה למר אריה גוראל (ראש עיריית חיפה דאז)בביקרו אצל הרבי בממעמד חלוקת דולרים לצדקה בחודש אייר תשמ"ח. בדבריו קבע הרבי כי בעמק שסמוך לעיר חיפה - הקב"ה הטמין אוצרות של אבנים טובות ומרגליות באדמה. אבי רואה בהקמת שפע ימים ובאמצעותה את גילוי האוצרות את מילוי הוראותיו של הרבי: "... עניינים שהם באופן של אורות דתוהו אבל בכלים דתיקון" !!

משפחתו[עריכה]

  • אחיו - עו"ד בנימין (בני) טאוב ע"ה, היה מושפעו, ושימש בין השאר גם עורך דין של מערכת בית משיח

קישורים חיצונים[עריכה]

{{מיון רגיל:טאוב, אברהם